Japończycy inwestują na Dolnym Śląsku

  Japońska firma motoryzacyjna zainwestowała w Nowogrodźcu – Wykrotach. Na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości uroczyście rozpoczęła się budowa nowej fabryki TBAI Poland. Jest to pierwsza inwestycja tej spółki w Unii Europejskiej.

  Na przygotowanym już terenie o powierzchni 8 ha lada dzień powstanie pierwsza konstrukcja. Zostanie tu wybudowany kompleks produkcyjny, składający się między innymi z tłoczni, lakierni, spawalni, krajalni i szwalni. Począwszy od czerwca 2011 r. nowa spółka zamierza produkować rocznie 280 tys. ram oraz pokryć siedzeń samochodowych. Będzie je dostarczać do montowni należących do grupy Toyota Boshoku w Europie.

  Iwona Krawczyk, prezes Kamiennogórskiej SSE uznała tę inwestycję za jeden z ważniejszych projektów, realizowanych w strefie. Japończycy zainwestują tu 120 mln zł. – Powstanie jedna z największych inwestycji nie tylko naszej strefy, ale całego regionu – powiedziała prezes Iwona Krawczyk.

  Prezes zarządu TBAI Poland, Masaki Suzuki powiedział: – Dziś mamy dopiero zalążek naszych zamierzeń. Połączymy najnowocześniejsze technologie. Dostarczymy naszym klientom z całego świata produkty o najwyższej jakości, w dodatku w przystępnej cenie.

  TBAI zapowiada utworzenie 420 miejsc pracy. Japończycy podkreślają, że wiążą przyszłość swojej firmy z Nowogrodźcem. Zapowiedzi te spotkały się z zadowoleniem ze strony władz miasta.

  (Kamiennogórska SSE)