Jenox wprowadził do produkcji nowe akumulatory

    Chodzieska firma Jenox Akumulatory wprowadziła do oferty nowe produkty w ramach poszerzonego asortymentu wybranych pojemności akumulatorów Classic.

    Jenox Akumulatory to wielkopolskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w przemysłowej produkcji akumulatorów. Działająca w Chodzieży od przeszło 20 lat firma, systematycznie poszerza gamę swoich produktów.

    Nowe akumulatory serii Classic to przede wszystkim połączenie technologii hybrydowej w jakiej są wykonane z najnowsza techniką ładowania. W praktyce hybrydowość sprowadza się do zastosowania innych stopów w produkcji kratek płyt akumulatorowych. – Kratka płyty dodatniej wykonana jest w oparciu o stop selenowo-niskoantymonowy, a negatywna z zastosowaniem stopu wapniowego. Obniżenie poziomu antymonu w płycie dodatniej i wyeliminowanie go w płycie ujemnej prowadzi do radykalnego obniżenia zużycia wody – mówi Marek Przystałowski, szef techniczny Jenox Akumulatory.

    Pozostaje jeszcze nowoczesna technika ładowania. Formacja akumulatora, czyli pierwsze ładowanie następuje poprzez recyrkulację elektrolitu i ładowanie w specjalnych wannach, które umożliwiają obniżenie temperatury całego procesu. Producent zapewnia też, że osiągnął niski poziom samowyładowania akumulatora, co nastąpiło dzięki wyeliminowaniu mikrozwarć, zastosowaniu stopów wapniowych oraz czystości stosowanego elektrolitu.

    Jenox zatrudnia blisko 160 osób. Linie jej produktów stanowią trzy serie akumulatorów: Gold, Classic i Hobby o zróżnicowanych parametrach technicznych. W swojej ofercie producent posiada również specjalistyczne akumulatory SHD, przeznaczone do samochodów ciężarowych. Firma dysponuje siecią blisko 900 punktów dystrybucyjnych na terenie Polski. Ponad połowę sprzedaży firmy stanowi eksport do 15 krajów europejskich.