Kamasa – Klucz dynamometryczny Kamasa Tools

Intuicyjne przykręcanie śrub może prowadzić do ich uszkodzenia. Stąd tak ważne jest uchwycenie właściwego momentu. Kamasa Tools opracowała klucz dynamometryczny K 2742 1/2”, który idealnie nadaje się do przykręcania wszelkich połączeń gwintowych w miejscach, gdzie liczy się wyjątkowa precyzja.

Urządzenie marki Kamasa Tools ma długość 625 mm i zakres 50–350 Nm. Można nim dokręcać śruby i nakrętki z dokładnością do 3%. Na skali umieszczonej w dolnej części obrotowego uchwytu można ustawić wartość właściwego momentu w Nm i Ibf.ft. O jej osiągnięciu informuje charakterystyczne kliknięcie. Dzięki temu śruby, przy późniejszym odkręcaniu, nie ulegają rozciąganiu, co minimalizuje ryzyko ich zniszczenia. Poza tym jakiekolwiek próby odkręcania kluczem dynamometrycznym, szczególnie zapieczonych połączeń gwintowych, najczęściej prowadzą do jego nieodwracalnego uszkodzenia, stąd tego typu narzędzie można z powodzeniem używać tylko do przykręcania śrub.

Wszystkie narzędzia szwedzkiego producenta sprawdzane są przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools, złożony z najbardziej krytycznej grupy klientów firmy. Dlatego produkty są tworzone z wysokiej klasy materiałów, przy zachowaniu przede wszystkim standardów jakości i trwałości.

www.kamasa.com.pl