Kamery termowizyjne dla urządzeń z systemami iOS i Android w ofercie RS Components

RS Components, marka handlowa firmy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, wprowadza do swojej oferty kamerę termowizyjną nowej generacji FLIR ONETM. Uniwersalna i poręczna kamera FLIR ONE, dostępna zarówno w wersji na urządzenia z systemem Apple iOS, jak i Google Android, przekształca urządzenie mobilne w wydajną kamerę termowizyjną, która pozwala zobaczyć ciepło i dokładnie zmierzyć temperaturę. 

Nowa kamera FLIR ONE korzysta ze złącza micro-USB w przypadku urządzeń z systemem Android lub ze złącza Lightning w wersji dla urządzeń z iOS, dzięki czemu można ją z łatwością podłączyć do smartfonu lub tabletu. Kamera FLIR ONE jest zasilana wewnętrznym akumulatorem i korzysta z najnowszej generacji rdzenia kamery termowizyjnej Lepton firmy FLIR, które gwarantuje 4 razy wyższą rozdzielczość w porównaniu z poprzednią wersją. Obrazy są ostrzejsze i wysokiej jakości dzięki opatentowanej przez firmę FLIR technologii MSX® (Multi Spectral Dynamic Imaging).

Kamera FLIR ONE oferuje zalety termografii szerokiemu gronu odbiorców, w tym: konserwatorom budynków i maszyn, zarządcom obiektów, konstruktorom, pracownikom ochrony, studentom i innym użytkownikom. Firma FLIR ogłosiła również, że udostępni zaktualizowany zestaw do rozwoju oprogramowania (SDK) dla systemu iOS oraz nowy zestaw SDK dla systemu Android, aby umożliwić projektowanie i wprowadzanie kreatywnych aplikacji w obu systemach. Aplikację FLIR ONE można pobrać ze sklepu Apple App Store lub Google Play. Dostępnych jest też wiele innych aplikacji przeznaczonych dla kamer termowizyjnych i zapewniających funkcje pomiaru czasu, widok panoramiczny czy kreatywne edytowanie zdjęć.

Kamera FLIR ONE, stanowiąca przystępny cenowo wstęp do świata termografii, wzbogaca ofertę RS Components w zakresie rozwiązań termowizyjnych firmy FLIR Systems, która obejmuje popularne produkty marki FLIR, takie jak C2, E4 i pozostałe kamery serii E oraz akcesoria, w tym adaptery statywów, obudowy, osłony i zestaw adaptera do samochodu. Od momentu rozszerzenia oferty o produkty firmy FLIR Systems w marcu 2015 RS stale notuje bardzo dobre wyniki sprzedaży, zwłaszcza kamery C2.

Aby dowiedzieć się więcej na temat kamery FLIR ONE lub pozostałych produktów termowizyjnych firmy FLIR Systems, wystarczy odwiedzić stronę pl.rs-online.com.