Kilka miesięcy przed targami zajęte 70 proc. powierzchni

Trwają intensywne prace nad przyszłoroczną edycją targów ITM INDUSTRY EUROPE. Choć do wydarzenia zostało jeszcze ponad pół roku to blisko 70 proc. powierzchni wystawienniczej już jest zajęte. Do grona wystawców sukcesywnie dołączają kolejne firmy.

Trwa gorący okres targowo-konferencyjny. Kalendarz obfituje w ciekawe wydarzenia dla branży przemysłowej. Zespół targów ITM INDUSTRY EUROPE aktywnie w nich uczestniczy w ramach partnerstwa, przygotowując się do kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Targi ITM INDUSTRY Europe otwarte na biznes i naukę

Dużo się dzieje, widać, że branża przemysłowa spragniona jest spotkań i aktualnej wiedzy. Cieszy mnie, że jako organizator kluczowych dla tego sektora targów, możemy czerpać ze zbudowanych przez lata partnerskich relacji, ciągle je wzmacniając i wzajemnie się inspirując. Współpraca m.in. z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, organizatorem Spotkania Nauki z Biznesem, które odbyło się 19 października 2023 r. jeszcze bardziej utwierdziła nas w przekonaniu, że idea łączenia nauki z biznesem ma konkretne przełożenie na rozwój nowoczesnych technologii. Uczestnicy mogli się zapoznać z zakupioną w ramach projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej aparaturą badawczą, pozwalającą na prowadzenie szerokiego wachlarza usług związanych z usprawnianiem procesów produkcyjnych przedsiębiorstw, projektowania nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych, w tym informatycznych. Mogę zapewnić, że zarówno nauki jak i biznesu nie zabraknie także na targach ITM INDUSTRY EUROPE. Jestem pod ogromnym wrażeniem przenikania się tych dwóch światów – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Wystawcy, którzy kreują branżę

Jednym z wystawców, który szykuje się na kolejną edycję targów ITM INDUSTRY EUROPE rezerwując już dla siebie miejsce, jest firma FANUC POLSKA. Lider robotyzacji nie tylko dba o ekspansję i zdobywa kolejne rynki na świecie, ale od dawna inwestuje w rozwój młodych kadr i wzrost świadomości w zakresie robotyzacji w przemyśle. Taką okazję stwarzają pierwsze w Polsce profesjonalne zawody w programowaniu robotów oraz budowaniu stanowisk zrobotyzowanych ROBO CHALLENGE, w które od początku zaangażowany jest FANUC POLSKA. Targi ITM INDUSTRY EUROPE były partnerem zakończonego 28 września wydarzenia oraz fundatorem nagrody w postaci zabudowanego stoiska w przestrzeni ekspozycyjnej ITM 2024. Do aktywnego udziału i walki o tytuł zwycięzcy zaproszono zespoły reprezentujące firmy zajmujące się integracją robotów oraz uczelnie techniczne z całego kraju.

– Laureatem edycji ROBO CHALLENGE 2023 została drużyna z firmy Inlader i to właśnie tych zawodników będzie można poznać bliżej podczas czerwcowego święta branży przemysłowej – targów ITM INDUSTRY EUROPE – zapowiada Anna Lemańska-Kramer. Zawody są fenomenem w skali kraju i jedyną okazją na bezpośredni dostęp do tak wielu w pełni funkcjonalnych aplikacji przeznaczonych dla firm z branży przemysłowej.

Jak dowodzi Jędrzej Kowalczyk, prezes FANUC Polska, robotyzacji potrzebują nie tylko duże firmy produkcyjne, ale także średnie i małe. –Jeśli nie zaczną teraz to poniosą porażkę. Bolączką jest to, że jako kraj przegrywamy też wyścig tworzenia kadr. Brakuje odpowiedniego inwestowania w edukację. Szkolimy 10.000 tysięcy robotyków w Polsce w skali roku. To za mało – przekonuje Jędrzej Kowalczyk, prezes FANUC Polska.

Oferta zaawansowanych technologicznie robotów i rozwiązań wspomagających automatyzację produkcji będzie ważnym elementem ITM INDUSTRY EUROPE 2024.

– Roboty, pracujące maszyny to wizytówka naszych targów. Nie zabraknie ich w ramach ekspozycji 2024. Kontynuujemy poszerzanie wachlarza gałęzi przemysłu obecnych na ITM INDUSTRY EUROPE. Będziemy sukcesywnie na stronie internetowej i mediach społecznościowych informowali o programie targów, nad którym już pracujemy wraz z partnerami a także o kolejnych wystawcach zdecydowanych na udział w najbliższej edycji. Bardzo doceniam fakt, że kilka miesięcy przed targami zaufało nam tak wiele firm zajmując już dzisiaj 70 proc. powierzchni. W gronie liderów znajdą się m.in.: YAMAZAKI MAZAK, FANUC POLSKA, MITUTOYO POLSKA, AMADA, ECO LINE, KIMLA, REMMERT, SCHENCK ROTEC. A to przecież dopiero początek więc jesteśmy przekonani, że szykuje się kolejna udana edycja. – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE odbędą się 4-7 czerwca 2024 r. W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zwiedzić ekspozycję Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle.

Więcej informacji o programie oraz targach: www.itm-europe.pl