Klimatyzatory Rittal Blue e+ w wariancie ze stali nierdzewnej

Efektywne energetycznie klimatyzatory Blue e+ są teraz dostępne od ręki także w wariancie ze stali nierdzewnej. Fot.: Rittal Sp. z o.o.

Klimatyzatory Rittal Blue e+ z klasami mocy od 1,6 kW do 5,8 kW są teraz dostępne od ręki w produkcji seryjnej także w wariancie ze stali nierdzewnej. Wariant ten przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań w przemyśle spożywczym i przetwórczym, gdzie wymagana jest wysoka odporność na korozję.

Nowe warianty klimatyzatorów serii Blue e+ ze stali nierdzewnej zostały opracowane specjalnie dla wymagających warunków otoczenia. Obudowa ze stali nierdzewnej pozwala na zastosowania, w których liczy się wysoki poziom ochrony przed korozją. Klimatyzatory w wersji ze stali nierdzewnej w klasie ochrony IP55 są teraz dostępne w produkcji seryjnej wprost z magazynu. Tak jak dotychczasowe urządzenia Blue e+, wykorzystują one niezwykle efektywną energetycznie technologię hybrydową i są dostępne w pięciu wariantach z różnymi mocami chłodniczymi – od 1,6 kW do 5,8 kW.

Technologia hybrydowa to oszczędność energii

Technologia hybrydowa polega na połączeniu ciepłowodu „heat pipe” i tradycyjnej technologii sprężarkowej. W wielu przypadkach, np. gdy temperatura zewnętrzna jest względnie niska, heat pipe zapewnia wystarczającą moc chłodniczą. Ponieważ do pracy nie potrzeba sprężarki, zużycie energii jest bardzo niewielkie. Dodatkowa sprężarka w klimatyzatorze działa tylko wtedy, gdy potrzebna jest większa moc chłodnicza. Dzięki temu, że wszystkie komponenty chłodziarki sprężarkowej są wyposażone w regulację obrotów, ich praca jest bardzo efektywna energetycznie. Dodatkowo histereza temperatury jest bardzo mała, co przyczynia się do dłuższej żywotności komponentów zainstalowanych w szafie sterowniczej. Urządzenia Blue e+, w zależności od warunków otoczenia i zastosowania, zapewniają w sumie oszczędność średnio do 75% energii w porównaniu ze zwykłym klimatyzatorem sprężarkowym. Ponadto obsługa wielu napięć pozwala na bezproblemowe zastosowanie klimatyzatorów na całym świecie, ze wszystkimi standardowymi napięciami i częstotliwościami sieciowymi.

Wygodna obsługa

Intuicyjną i wygodną obsługę zapewnia nowoczesny wyświetlacz dotykowy, służący do wprowadzania podstawowych ustawień i wyświetlania komunikatów statusowych. Poza obsługą bezpośrednio przy klimatyzatorze, dostępna jest również aplikacja na smartfona z prawie identycznym interfejsem. Ponadto dostępny jest interfejs IoT, który pozwala na łatwą integrację klimatyzatora ze środowiskiem Przemysłu 4.0.


Źródło: Rittal