Klucz dynamometryczny – jakość i precyzja w jednym

Uniwersalne narzędzia coraz częściej są zastępowane przez precyzyjny sprzęt dedykowany do konkretnych zadań. Do takich należy dokładny klucz dynamometryczny K 2739 1/4” marki Kamasa Tools, przeznaczony głównie do przykręcania z odpowiednim momentem śrub i nakrętek wykonanych z tworzyw sztucznych.

Narzędzie szwedzkiego producenta posiada długość 305 mm i zakres 3-25 Nm. Na skali umieszczonej w dolnej części obrotowego uchwytu istnieje możliwość ustawienia wartości właściwego momentu także w Ibf.ft. Z pomocą klucza dynamometrycznego K 2739 1/4” można dokręcać śruby i elementy nimi łączone z dokładnością plus-minus 3%. O osiągnięciu odpowiedniego momentu informuje charakterystyczne kliknięcie. Narzędzie zostało ponadto wyposażone w funkcję przełączania obrotów grzechotki lewo/prawo. Rewersyjny mechanizm pozwala na pracę w miejscach o ograniczonej przestrzeni ruchowej. Do produkcji urządzenia użyto stali chromowo-wanadowej – zastosowanie tego typu stopu gwarantuje wysoka? odpornos´c´ na wszelkie odkształcenia i zuz˙ycie. Wanad zapobiega ścieraniu się stali, natomiast chrom chroni przed odkształcaniem i minimalizuje ryzyko wysta?pienia pe?knie?c´. Ze względu na delikatność kluczy dynamometrycznych, należy je chronić przed wszelkiego typu zabrudzeniami. Stąd narzędzie K 2739 umieszczono w specjalnym futerale.

Klucze dynamometryczne są urządzeniami pomiarowymi, dlatego wymagają okresowej kalibracji. Wzorcowanie tego typu narzędzi jest usługą dodatkowo płatną – z reguły pozostaje w gestii klientów. Firma Seba – wyłączny dystrybutor narzędzi marki Kamasa Tools na terenie Polski – oferuje wsparcie w tym zakresie, dzięki czemu koszty kalibracji ulegają zmniejszeniu.

Narzędzie szwedzkiego producenta powstało zgodnie z międzynarodowymi normami i przy zapewnieniu ścisłej kontroli jakości. Zanim trafiło do sprzedaży, zostało sprawdzone przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools – najbardziej krytyczną grupę klientów.