Kolejne przejęcie ABB

    ABB zdecydował się na zakup wszystkich udziałów fińskiej spółki Ensto Busch-Jaeger Oy od Ensto Oy. Do tej pory firma posiadała 21 procent udziałów w spółce. Teraz zdecydowała się na przejęcie 79 procentów udziałów w biznesie, którego właścicielem jest prywatna firma Ensto Group. Kwota transakcji pozostaje niejawna. Transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2009 roku.

    Firma Ensto Busch-Jaeger została stworzona 28 lat temu przez ABB-owską filię Busch-Jaeger Elektro z Niemiec i  Ensto Group z Finlandii, by produkować wysokiej jakości okablowanie i materiały instalacyjne takie jak włączniki światła i gniazda dla skandynawskiego rynku budowlanego i mieszkaniowego.

    Biznes zatrudnia 120 osób, jest zlokalizowany w Porvoo, w Finlandii i działa na terenie Szwecji i Norwegii. Będzie stanowił część ABB-owksiej dywizji Produktów Automatyki. W roku 2007 Ensto Busch-Jaeger osiągnął obroty około 55 milionów dolarów.

    Ensto Group (www.ensto.com) jest międzynarodową grupą specjalizującą się w rozwoju, produkcji i sprzedaży systemów elektrycznych.  Grupa dostarcza rozwiązania zarówno dla dystrybucji energii elektrycznej i aplikacji elektrycznych codziennego użytku. Ensto zatrudnia około 1 500 pracowników w 18 krajach Europy i Azji.