Komunikator Anybus firmy HMS Industrial Networks

    Komunikator Anybus to inteligentny konwerter protokołu zapewniający natychmiastową łączność w standardzie Profibus. Jako, że urządzenie automatyki pozostaje niezmienione, nie istnieje potrzeba modyfikacji sprzętowej i oprogramowania oraz większych prac technicznych. Modbus to bardzo popularny protokół szeregowy szeroko używany w automatyce przemysłowej. Na rynku istnieje bardzo wiele urządzeń działających w standardzie Modbus, od czujników temperatury, czytników kodów kreskowych po sterowniki silników i przyrządów pomiarowych. Za pomocą Komunikatora Anybus wszystkie te urządzenia można bardzo łatwo integrować w nowoczesny system automatyki bazujący na standardach Profibus oraz PLC firm Siemens, Schneider i ABB.

    Komunikator Anybus to małe samodzielne urządzenie z szyną mocującą DIN. Zasilane jest przemysłowym zasilaczem 24 Volt i zazwyczaj zużywa tylko 100mA. Po stronie Profibus Komunikator pracuje jako slave a po stronie Modbus, jako master i działa we wszystkich szybkościach transmisji od 1200 do 56 kbit/s. W trybie RS-485 urządzenie może połączyć do 31 szeregowych urządzeń Modbus w trybie Profibus i ponadto jest zgodne z protokołem Modbus-RTu i Modbus-ASCII. Konfiguracja następuje w 7 prostych krokach w systemie Windows za pomocą przyjaznego narzędzia konfiguracyjnego.

    Konwerter Profibus należy do rodziny Komunikatorów Anybus firmy HMS składającej się z 14 różnych wersji zgodnych z systemami field bus włączając Profibus, DeviceNet, ControlNet, CANopen, Interbus, FIPIO, Modbus-RTU, MOdbus-Plus, CC-link I Lonworks oraz dodatkowo przemysłowe protokoły Ethernet, EtherNet/IP, Profinet, Modbus-TCP i EtherCAT. Wszystkie powyższe wersje zapewniają tą samą funkcjonalność i pozwalają producentom łączyć ich urządzenia automatyki z wszystkimi czołowymi sieciami przemysłowymi.

    www.anybus.com