KSB Pompy i Armatura – Nowa pionowa pompa wysokociśnieniowa

    Nowe pompy wysokociśnieniowe Movitec produkcji KSB AG są efektem rozwoju technicznego wypróbowanego od lat typoszeregu Movichrom. Dostępny od października bieżącego roku typoszereg charakteryzuje się dziewięcioma różnymi wykonaniami hydraulicznymi. Wszystkie części mające kontakt z medium wykonane są ze stali szlachetnej (1.4301 lub 1.4004). Dzięki temu pompy mają uniwersalne zastosowanie zarówno w gospodarce komunalnej, jak i w przemyśle, energetyce i budownictwie.

    Pompy te zapewniają wysokie bezpieczeństwo pracy, ponieważ na płaszczu zewnętrznym nie ma żadnych szczelin między stopniami pompy. Dwa komorowe O-ringi zapobiegają przeciekom z korpusu w razie wystąpienia silnych wahań temperatury. Pompy pracują bardzo cicho, ponieważ przestrzeń pomiędzy komorami a płaszczem zewnętrznym wypełniona jest wodą, co tłumi występujące szmery przepływu.

    Znormalizowana dławnica mechaniczna wg EN12756 uszczelnia wał od strony silnika. Samoczyszczące łożyska ślizgowe wykonane z węglika wolframu lub ceramiki utrzymują wirniki w dokładnej pozycji i zapobiegają przemieszczeniom wirników w korpusie. Połączenie wirników z wysokostopowym wałem wykonano z tzw. obróbką dwupowierzchniową.

    Przewodowe umiejscowienie króćca ssawnego i tłocznego jak również pionowa budowa agregatu ułatwiają montaż. Oprócz tego budowa pompy umożliwia poprowadzenie instalacji w sposób oszczędzający miejsce i jest niewrażliwa na zewnętrzne siły gnące i momenty obrotowe. Pompy napędzane są silnikami elektrycznymi prądu p r z e m i e n n e g o , dwu- lub czterobiegunowymi, chłodzonymi powietrzem, znormalizowanymi wg IEC. Jako wariant oferowane są silniki jednofazowe prądu p r z e m i e n n e g o . Pompy, zależnie od wykonania, nadają się do tłoczenia mediów o temperaturach od –15 do +120oC oraz ciśnieniu roboczym do 40 barów.

    www.ksb.pl