Kurtyny bezpieczeństwa odporne na narażenia mechaniczne i wodę

Keyence rozszerza ofertę kurtyn bezpieczeństwa o nową serię GL-R cechującą się specjalnie zaprojektowaną konstrukcją eliminującą ryzyko przypadkowego mechanicznego uszkodzenia optyki, np. przez upadek narzędzia lub nadepnięcie. Obudowy tych kurtyn są wykonywane z 3-milimetrowego aluminium z listwą optyczną szerokości 9 mm umieszczoną we wnęce zabezpieczającej.

Drugą ważną cechą serii GL-R jest stopień ochrony IP65 lub IP67 zapewniający odporność na czyszczenie ciśnieniowe. Nowa organizacja połączeń elektrycznych z linią szeregową łączącą bezpośrednio moduły nadajnika i odbiornika ułatwia prowadzenie okablowania w maszynach, skracając czas instalacji i zmniejszając ryzyko błędnego podłączenia przewodów.

Kolejną zaletą serii GL-R jest bardzo mała szerokość strefy martwej, wynosząca zaledwie 10 mm od dołu i od góry kurtyny, co eliminuje konieczność stosowania dodatkowych zabezpieczeń. Kurtyny GL-R mogą być szybko zamontowane na stanowisku pracy za pomocą dostarczanych przez producenta wsporników do montażu pionowego, poziomego i kątowego.

Dzięki specjalnym lusterkom narożnikowym istnieje możliwość objęcia strefą chronioną całego obwodu maszyny przy wykorzystaniu tylko jednego zestawu nadajnik-odbiornik. Kurtyny GL-R są dostępne w 3 wykonaniach o oznaczeniach GL-RF, GL-RH i GL-RL różniących się maksymalną szerokością strefy chronionej (odp. 10, 15 i 15 m) i odległością między promieniami świetlnymi (14, 25, 45 mm).

www.keyence.com