„Laserowa” współpraca FARO i Autodesk

  Autodesk, dostawca oprogramowania do projektowania, konstruowania oraz wizualizacji w 2D i 3D, oraz FARO, dostawca przenośnych systemów pomiarowych oraz rozwiązań do obróbki obrazów 3D, poinformowały o nawiązaniu współpracy. Jej celem jest umożliwienie bezpośredniej integracji danych w postaci chmur punktów z oprogramowaniem AutoCAD 2011. FARO i Autodesk zawarły również umowę, w ramach której firma FARO będzie reklamować oprogramowanie AutoCAD Plant 3D jako preferowaną aplikację do modelowania trójwymiarowego stosowaną w projektowaniu zakładów produkcyjnych.

  Ponadto firma Autodesk poinformowała, że skaner laserowy FARO Photon jest preferowanym sprzętem do rejestrowania danych w postaci chmur punktów zakładów produkcyjnych, wykorzystywanych później w oprogramowaniu AutoCAD Plant 3D.

  Dzięki wspólnej pracy inżynierów i programistów w programie AutoCAD 2011 jest możliwe bezpośrednie importowanie binarnych danych skanów z FARO Scene – oprogramowania firmy FARO, służącego do przetwarzania skanów ze skanera laserowego FARO. Wprowadzenie specjalnej platformy do przetwarzania chmur punktów, która została bezproblemowo zintegrowana z oprogramowaniem AutoCAD, oznacza jeszcze większe możliwości dla klientów. Program AutoCAD 2011 może przetwarzać do 2 bln punktów, które za pomocą zaawansowanych narzędzi mogą być użyte do modelowania trójwymiarowego, osiągając przy tym niezwykle wysoką skuteczność wykorzystania danych skanów.

  Firmy Autodesk i FARO oferują technologie i zaawansowane rozwiązania zwiększające możliwości klientów oraz skracające proces pracy. Dzięki funkcji bezpośredniego importowania binarnych danych skanów do oprogramowania AutoCAD 2011, użytkownicy produktów firmy Autodesk będą mogli korzystać z bardziej zaawansowanego modelowania trójwymiarowego. Natomiast użytkownicy skanerów laserowych FARO nie będą musieli już korzystać z dużych, zajmujących wiele miejsca plików w neutralnym formacie, ponieważ wszystkie dane zarejestrowane skanerem będą przesyłane bezpośrednio do oprogramowania AutoCAD 2011.

  W przypadku klientów z branży produkcyjnej i sektora energetycznego udostępnienie obsługi chmur punktów w programie AutoCAD 2011 istotnie przyspieszy proces konwersji informacji o istniejących budynkach na modele trójwymiarowe. Opierająca się na oprogramowaniu AutoCAD aplikacja AutoCAD Plant 3D oferuje sprawdzone funkcje projektowania w oparciu o modele dla największych projektów budów zakładów produkcyjnych. Została ona specjalnie stworzona do projektowania, modelowania i opracowywania dokumentacji zakładów produkcyjnych.

  www.faro.com/poland

  www.autodesk.com