LASERTOP

Dzięki tej nowej obudowie stanowiska do znakowania laserowego mają certyfikat klasy 1, czyli poziom bezpieczeństwa zapewniający wyeliminowanie zagrożeń dla użytkownika. Obudowa LASERTOP, zaprojektowana z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie i optymalnej ergonomii, ma szereg zalet nieudostępnianych przez konkurencję.

 

Zwiększone bezpieczeństwo: drzwi są wyposażone w czujniki, które, jeśli drzwi zostaną otwarte, automatycznie wyłączają laser. Obudowa jest w pełni szczelna, jeśli chodzi o promieniowanie laserowe, nawet w okolicach mieszków, stanowiących słaby punkt w konwencjonalnych modelach. Oprócz certyfikacji w klasie 1, obudowa spełnia amerykańską normę CDRH oraz normy europejskie (w tym EN 60825-1).

Obudowa LASERTOP zapewnia wyjątkową ergonomię i wydajność. Jest wyposażona w szeroką szybę do podglądu (180 x 280 mm). Drzwi w kształcie litery U, przemieszczane liniowo w górę na odcinku 420 mm, ułatwiają przenoszenie znakowanych elementów i zapewniają przestronny dostęp do szerokiego obszaru roboczego. Praktyczną funkcją jest przeciwwaga drzwi, zapewniająca ich otwieranie bez wysiłku. Dostarczany w standardzie układ zdalnego sterowania jest wyposażony w wyłącznik bezpieczeństwa i steruje laserem, osią Z, drzwiami, oświetleniem oraz wyciągiem oparów.

Jako niedrogą opcję można zamontować silnik do drzwi. TECHNIFOR zdecydował się zastosować siłowniki elektryczne zamiast pneumatycznych, ponieważ są bardziej niezawodne i znacznie łatwiejsze w stosowaniu. Czas otwierania drzwi wynosi zaledwie 1,5 sekundy i można go zoptymalizować zgodnie z rzeczywistym skokiem drzwi, co daje znaczne zyski w zakresie produktywności.

Kolejną nowatorską cechą jest światło zamontowane na głowicy laserowej. Porusza się ono w górę i w dół wraz z laserem, zapewniając doskonały widok znakowanego obszaru.

Rozmiary zostały dobrane tak, by zapewnić jak największą przestrzeń stołu roboczego (600 x 550 x 450 mm) w stosunku do wymiarów urządzenia (620 x 600 x 772 mm). Głębokość stołu LASERTOP udostępnia miejsce na przechowywanie narzędzi.

Starannie przemyślana konstrukcja zapewnia rzeczywiste korzyści dla środowiska pracy operatorów.

Obudowę LASERTOP można łatwo rozbudowywać: opcje można montować w miejscu użytkowania urządzenia. Oprócz silnika do drzwi, dostępne opcje obejmują układ wyciągu spalin, układ obracania elementów, drugą diodę skupiającą, sterowanie osią Z z użyciem komputera PC oraz ręczny czytnik kodów Data Matrix™.

Obudowa LASERTOP jest kompatybilna ze wszystkimi laserami serii Technifor YAG lub światłowodowymi: TD412, TF410, TF420 i TF430. Czyni to ją użyteczną do wszystkich zastosowań, w których wymagana jest identyfikacja i śledzenie elementów takich jak: medycyna, narzędzia, inżynieria mechaniczna, lotnictwo itd.

Rozwiązanie to jest idealne dla wszystkich, którzy poszukują bezpiecznej, gotowej do użycia stacji do małych i średnich serii produkcyjnych, wytwarzanych ręcznie lub półautomatycznie.

www.gravotech.com