Liebherr Components – łożyska wieńcowe

Pochodząca ze Szwajcarii grupa Liebherr, założona w 1949 roku, specjalizująca się w wielu różnych gałęziach przemysłu wkracza na polski rynek z dywizją Components. 

Terminową realizacją projektu na dostawy łożysk wieńcowych do zwałowarki, która będzie pracować na nowym bloku elektrowni Jaworzno, Liebherr Components rozpoczął działalność na polskim rynku. Nowego dostawcę charakteryzuje wieloletnie doświadczenie w przemyśle, innowacyjne rozwiązania oraz pełne wsparcie techniczne w języku polskim, za pośrednictwem biura handlowego Step Group Industry.

Dywizja Liebherr Components zajmuje się projektowaniem oraz produkcją wysokiej jakości elementów układów mechanicznych, hydraulicznych i napędowych wraz z układami sterowania i kontroli procesu. Wszystkie elementy są produkowane z myślą o długiej i bezawaryjnej eksploatacji, tak aby wytrzymały niekorzystne warunki środowiska pracy takie jak drastyczne wahania temperatury, wstrząsy, zanieczyszczenia czy warunki morskie.

Wśród produktów dostępnych w tej dywizji znajdują się:

• Silniki diesla oraz gazowe

• Układy wtryskowe Common Rail

• Cylindry hydrauliczne

• Przekładnie i wciągarki

• Elektrotechnika

• Łożyska wieńcowe o średnicach do kilkunastu metrów

Wśród aplikacji w których sprawdzone zostały już produkty Liebherr Components znajdują się dźwigi, maszyny budowlane, sprzęt górniczy, turbiny wiatrowe oraz rozwiązania transportowe. Klienci w Polsce mają możliwość skorzystania z doświadczenia zdobytego przy wielu innych projektach i zoptymalizować swoją własną działalność, każda aplikacja jest traktowana indywidualnie i otrzymuje rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb.

Biuro handlowe w Polsce gwarantuje pełne wsparcie techniczne w języku polskim, wizyty u klienta wraz z kadra inżynieryjną producenta oraz najlepsze warunki handlowe na rynku. Realizujemy standardowe dostawy części zamiennych, jak i również wspieramy rozwój nowych projektów i wykonujemy łożyska na bazie rysunku i potrzeb klienta. Biuro handlowe Liebherr Components łożyska SGI współpracuje również z biurami projektowymi w zakresie nowych rozwiązań i konstruowanych dopiero maszyn.

Biuro handlowe organizuje cykliczne szkolenia obejmujące zagadnienia łożysk wieńcowych zarówno dla pracowników pionów handlowych, jak i służb utrzymania ruchu.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę.