Łódzka fabryka Hydro z certyfikatem ASI

Po zakończonym procesie certyfikacji wszystkie trzy zakłady Hydro w Polsce mogą poszczycić się działaniem zgodnym ze Standardem Wydajności ASI (ASI Performance Standard) oraz Standardem Kontroli Pochodzenia Produktu ASI (ASI Chain of Custody Standard).

Certyfikacja Performance Standard ASI potwierdza odpowiedzialne praktyki w obszarze produkcji, pozyskiwania surowców oraz zarządzania produktem w branży aluminiowej, zaś norma Chain of Custody (w skrócie CoC) określa wymagania w zakresie tworzenia łańcucha pochodzenia materiałów. Obejmuje ona m.in. aluminium certyfikowane przez organizację Aluminium Stewardship Initiative (ASI), które buduje nasz łańcuch wartości już na jego wczesnym etapie. Certyfikacją objęte są bowiem nie tylko zakłady oraz realizowane w nich procesy produkcyjne, lecz także sam materiał, który pochodzi ze sprawdzonych, spełniających najwyższe standardy źródeł.
W lutym tego roku obydwoma certyfikatami zostały odznaczone zakłady Hydro w Chrzanowie i Trzciance, a dziś dołącza do zakład Hydro w Łodzi.
– To wspaniale, że nasz wspólny wysiłek doprowadził do osiągnięcia sukcesu także w Łodzi. Kolejny raz udowodniliśmy, że Hydro to marka, która nie spoczywa na laurach i każdego dnia dba o rozwój – zarówno swoich pracowników, jak i całego biznesu – podkreśla Łukasz Winiarek, Dyrektor Zarządzający Hydro Extrusion Poland w zakładzie w Łodzi. Certyfikacja łódzkiego zakładu obejmuje działalność w zakresie produkcji motoryzacyjnej, w tym produkcję aluminiowych relingów i elementów wykończeniowych.- To prawdziwy kamień milowy w naszym programie zrównoważonego rozwoju oraz w pomaganiu naszym klientom w udokumentowaniu, że pracują na materiałach zachowujących najwyższe standardy jakości i odpowiedzialności – na każdym etapie procesu produkcji – mówi Piotr Wieliński, Dyrektor Zarządzający Hydro Extrusion Poland w zakładach w Trzciance i Chrzanowie
Zakłady Hydro w Polsce zajmują się produkcją i sprzedażą wyciskanych profili aluminiowych, a także obróbką powierzchni oraz innymi procesami umożliwiającymi wykonanie gotowych produktów dopasowanych do konkretnych potrzeb klientów z sektora transportu, motoryzacji czy budownictwa ogólnego i inżynieryjnego.
Hydro zatrudnia w zakładzie w Łodzi około 480 osób, a w Polsce łącznie ponad 1400 osób.
Silne wsparcie dla klientów
– Dynamiczny rozwój, a zarazem spełnianie najwyższych standardów to dla nas priorytet. Otrzymanie tak istotnych certyfikatów stanowi potwierdzenie, że obraliśmy słuszną, biznesową drogę – zarówno w Polsce, jak i dla naszej organizacji jako całości – mówi wiceprezes wykonawczy Egil Hogna, który kieruje obszarem działalności Hydro z zakresu rozwiązań wyciskanych.
Extruded Solutions to największa dywizja biznesowa Hydro, zatrudniająca 22 000 pracowników w 40 krajach. Obszar ten dostarcza dostosowane do indywidualnych potrzeb komponenty i rozwiązania aluminiowe dla wszystkich gałęzi przemysłu, od motoryzacyjnego i transportu masowego po budownictwo, elektronikę, przemysł morski i przybrzeżny. Ten dział biznesowy firmy obsługuje ponad 30 tysięcy klientów na całym świecie.

Hydro