Najszybsza na świecie szafa IT

Najnowszy system VX IT jest modułowym rozwiązaniem szaf typu rack o uniwersalnym zastosowaniu, które oferuje jeszcze więcej swobody w szybkiej budowie centrów danych. (Fot. Rittal Sp. z o.o.)

Firma Rittal zaprezentowała nowy, modułowy system szaf VX IT, dzięki któremu można zbudować różne warianty szaf sieciowych i serwerowych. Rozwiązanie pozwala na budowę infrastruktury IT w nieosiągalnym do tej pory tempie – począwszy od pojedynczych szaf sieciowych, aż po kompletne centra danych. Nowy system VX IT oferuje największą swobodę konfiguracji – w łatwy i szybki sposób przy użyciu internetowych narzędzi. Jest on w pełni certyfikowany – razem ze wszystkimi komponentami. To nowe rozwiązanie, które warto przetestować!

Nowe szafy VX IT firmy Rittal to nowa generacja szaf IT. Zostały one zaprojektowane jako modułowy system odpowiedni dla wszystkich popularnych zastosowań. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które może być wykorzystywane zarówno jako moduł serwerowy, jak i sieciowy. Oferta obejmuje szafy o wysokości od 15 do 52 jednostek wysokości (U), które pozwalają na zbudowanie instalacji typu Edge, centrów danych z chłodzeniem szeregowym, kontenerów IT o modułowej konstrukcji, efektywnych energetycznie centrów kolokacji, a także największych – centrów danych typu Hyperscale. „Podczas projektowania nowej szafy IT wykorzystaliśmy nasze doświadczenie zdobyte podczas realizacji licznych projektów IT zrealizowanych na całym świecie. Nowy system łączy w sobie szybkość, elastyczność, modułowość oraz bezpieczeństwo – wszystko po to, by nasi klienci byli w przyszłości przygotowani najlepiej jak to możliwe na wszystkie „trudne” scenariusze” – wyjaśnia Uwe Scharf, dyrektor zarządzający w firmie Rittal.

Łatwiej, szybciej i bezpieczniej dzięki cyfryzacji?

Nowe rozwiązanie VX IT zostało zaprojektowane w taki sposób, aby jak najbardziej uprościć pracę projektantów. Cały proces – począwszy od wyboru, przez konfigurację i zamówienia, aż po dostawę – jest przejrzysty i wspierany cyfrowo. Podczas konfiguracji zbudowany zostaje krok po kroku model 3D wraz z akcesoriami. Konfigurator online prowadzi użytkownika krok po kroku przez proces wyboru komponentów, jednocześnie przeprowadzając kontrolę kompatybilności. A wszystko to poprzez stronę –https://www.rittal.com/vx-it/pl/it-rack

Indywidualnie skonfigurowany wariant szafy IT jest produkowany w ultranowoczesnym zakładzie z zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz terminowo dostarczany dzięki zoptymalizowanej logistyce.

Unikalną korzyścią dla klienta jest dodatkowo fakt, że wszystkie warianty VX IT utworzone przy pomocy konfiguratora, łącznie ze wszystkimi komponentami, są sprawdzone i certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami, takimi jak UL 2416, IEC 60950 oraz IEC 62368. Dzięki temu użytkownik nie potrzebuje dodatkowej certyfikacji skonfigurowanego systemu. Oznacza to maksymalne bezpieczeństwo w procesie projektowania i budowy nowej infrastruktury IT. Rozwiązanie pozwala oszczędzać cenny czas potrzebny na planowanie i zamawianie, a jednocześnie daje gwarancję, że wszystkie komponenty do siebie pasują.

Dzięki ulepszonej konstrukcji ramy szafa VX IT osiągnęła najwyższą stabilność – nawet do 1800 kg w zależności od modelu. (Fot. Rittal Sp. z o.o.)

Maksymalna wygoda

Dla stałych klientów liczy się fakt, że VX IT zapewnia kompatybilność z już dostępnymi systemami RiMatrix i pozostałą infrastrukturą IT, która została zbudowana z wykorzystaniem komponentów firmy Rittal. W nowym rozwiązaniu możliwa jest zarówno wymiana pojedynczych komponentów w już istniejących centrach danych, jak i planowa rozbudowa centrów danych. Firmy mogą  rozbudowywać dostępne instalacje RiMatrix przy pomocy VX IT i wykorzystywać do tego celu również komponenty chłodzenia, UPS lub monitoringu przeznaczone dla VX IT. Dzięki temu projektanci mają nie tylko uproszczony proces konfiguracji, ale także maksymalne bezpieczeństwo inwestycji w przypadku już istniejących centrów danych.

Szybki i prosty montaż

Osobom wykonującym prace w centrach danych najbardziej zależy na łatwych w obsłudze rozwiązaniach. Projektanci firmy Rittal uwzględnili te wymagania podczas projektowania systemu VX IT. Dzięki technologii Snap-In montaż szafy IT odbywa się w znacznej mierze bez użycia narzędzi. Oznakowane jednostki wysokości i siatka wymiarowa w głębi ułatwiają regulację odległości płaszczyzn 19-calowej ramy. Wszystkie części płaskie, takie jak ściany boczne lub płyty dachowe, mocuje się szybko i łatwo za pomocą zatrzaskowych uchwytów oraz wsporników. A podzielone w pionie ściany boczne, dostępne opcjonalnie jako akcesoria, pozwalają na przyspieszenie prac instalacyjnych i serwisowych. Dodatkowo zostały one wyposażone w proste zawiasy, dzięki którym można ściany otwierać jak drzwi i w łatwy sposób zdejmować. W asortymencie firmy Rittal dostępne są również dzielone poziomo ściany boczne, które ułatwiają dostęp do serwera.

Kolejną, innowacyjną cechą systemu VX IT jest bardzo wysoka stabilność, która została osiągnięta dzięki ulepszonej konstrukcji 19-calowej ramy. To jeden z aspektów, który wyróżnia tę szafę IT na tle innych modeli. Nośność została odpowiednio udokumentowana przez wewnętrzne testy Rittal oraz zewnętrzną certyfikację wykonaną w laboratorium Underwriters Laboratories (UL). Obecnie w sprzedaży dostępne są dwa warianty: szafa VX IT w wersji standardowej pozwalająca na obciążenie statyczne 1500 kg – zgodnie z przeprowadzonymi testami przez firmę Rittal i 1200 kg zgodnie z certyfikatem UL. Natomiast Wariant „dynamic” pozwala na obciążenie 1800 kg zgodnie z testami producenta  oraz 1500 kg – zgodnie z certyfikatem UL.

Szybciej, łatwiej i bezpieczniej dzięki cyfryzacji: konfigurator online prowadzi użytkownika krok po kroku. (Fot. Rittal Sp. z o.o.)

Pełne wyposażenie szafy

Do indywidualnej rozbudowy VX IT dostępne są dodatkowo różnorodne akcesoria. W nowym systemie możliwe są rozmaite warianty drzwi i ścian bocznych oraz podłóg i dachów, a także ulepszenia – takie jak nowa listwa LED do sygnalizacji statusu. Kolejne akcesoria to elementy wysuwane i organizery kabli oraz rozwiązania do monitorowania, zasilania elektrycznego i zarządzania zasobami w szafie IT. Do zabudowy wewnętrznej dostępne są komponenty takie jak: PDU, urządzenia UPS, systemy chłodzenia IT, rozwiązania do monitorowania oraz moduły do wczesnego wykrywania i gaszenia pożaru.

Więcej informacji o nowej szafie VX IT jest dostępne na stronie.


Rittal