LS100Ex Fiber: niezwykle ergonomiczne i doskonałe grawerowanie laserowe metali

Firma Gravograph przedstawia najnowszy model z serii maszyn do grawerowania, urządzenie: LS100Ex. Wyposażone jest w pulsacyjne źródło lasera światłowodowego o mocy 20 W. Ten model umożliwia wysokiej jakości kontrastowe grawerowanie w metalach. Ergonomiczna budowa wyróżnia maszynę spośród innych tego typu urządzeń na rynku. LS100Exe może służyć zarówno do wykonywania oznaczeń na produktach, jak i do personalizacji przedmiotów.

 

Urządzenie LS100Ex Fibre zaprojektowano w celu podniesienia jakości oraz poprawy wyglądu czarnego grawerowania na elementach metalowych (ze stali zwykłej, nierdzewnej, tytanu, aluminium, węglika, srebra lub mosiądzu). Można teraz grawerować niemal idealne kopie zdjęć, loga oraz inne obrazy z prędkością 1,5 m/s.

LS100Ex Fiber to jedyna maszyna do grawerowania laserowego, w której przedmioty do grawerowania umieszcza się w niej przez przedni panel. Dzięki temu urządzenie zyskuje dużą ergonomię. Ta funkcja, nazywana „Ładowanie od przodu”, została wynaleziona przez firmę Gravograph, lecz obecnie została zaadoptowana przez niektórych naszych konkurentów. Otwory w maszynach konkurencjio są jednak węższe, przez co proces grawerowania nie jest w pełni widoczny. Ta funkcja ma liczne zalety: używanie maszyny jest łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze. Poza tym operator może pracować na siedząco. Obszar roboczy ma wymiary 610 x 305 mm, co spełnia najwyższe standardy rynkowe. Dodatkowa przestrzeń (740 x 330 mm) pełni funkcję pomocniczą podczas przenoszenia elementów. Jest to znaczące osiągnięcie, ponieważ urządzenie LS100EX Fibre jest bardziej kompaktowe niż jakakolwiek maszyna tego typu dostępna na rynku.

Na ekranie LCD wyświetlają się informacje na temat bieżącego procesu. Wbudowany system oświetlenia obszaru roboczego w pełni oświetla zachodzący proces, a czerwony wskaźnik laserowy zapewnia szybkie i bezbłędne ustawienie.

Przedmioty można oznaczać pojedynczo, znakami o różnych wymiarach, lub seriami, jeśli przedmioty umieszczone są na matrycy. Ruchoma platforma może zmieniać położenie przedmiotu w zakresie 145 mm. Obiekty o kształcie cylindrycznym można grawerować w łatwy sposób, dzięki zastosowaniu odpowiedniej przystawki.

Bezcenną cechą urządzenia LS100Ex Fibre jest posiadanie lasera CDRH o 1 klasie bezpieczeństwa. Innymi słowy to urządzenie bez najmniejszego ryzyka może być używane w miejscach publicznych.

Użytkownicy Gravograph rozpoznają dołączone do maszyny oprogramowanie GravoStyle – znane z łatwości użytkowania i z tego, że jedna i ta sama aplikacja służy do sterownia całym wachlarzem maszyn, bez względu na stosowaną technologię oznaczania.

Dodatkowe akcesoria dostępne wraz z maszyną LS100EX Fibre to: przystawka cylindryczna, stoły do cięcia, soczewki skupiające oraz wbudowany wyciąg powietrza z filtrem. System wentylacyjny służy do zastosowań, w których występuje wysoki stopień wydzielania cząsteczek i oparów. W pełni zintegrowany wyciąg z filtrem stanowi podstawowy element lasera, co zapewnia kompaktowość systemu. Wentylacja powietrza wydłuża czas użyteczności najważniejszych elementów roboczych maszyny.

www.gravotech.com