Max-Bud uruchomi produkcję konstrukcji stalowych w Lublinie

    9,5 mln zł zainwestuje firma budowlana Max-Bud Grzegorz Pawłowski w uruchomienie produkcji konstrukcji stalowych i aluminiowych w Lublinie.

    Inwestycja ma być realizowana na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Lublinie, która jest częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. „Planowane uruchomienie produkcji konstrukcji stalowych i aluminiowych zapewni pracę co najmniej 15 osobom” – poinformowała w czwartek w komunikacie prasowym Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza Strefą.

    Inwestycja obejmuje zakup działek o powierzchni 1,7 ha, budowę hali produkcyjno – magazynowej o powierzchni 3,4 tys. m kw. oraz zakup maszyn i urządzeń do produkcji.

    Max-Bud Grzegorz Pawłowski specjalizuje się w robotach budowlanych, drogowych, instalacyjnych, sanitarnych i elektrycznych w budynkach użyteczności publicznej, sportowych, produkcyjnych, handlowych, mieszkalnych. Funkcjonuje na rynku od 2001 r.

    Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK Mielec powstała w 1995 r. Jej łączny obszar to 1246 ha, na który składają się tereny położone w 16 różnych miastach w województwach lubelskim, małopolskim, podkarpackim i zachodniopomorskim. Strefa oferuje inwestorom m.in. pomoc publiczną w formie ulg podatkowych i kompleksową obsługę projektów realizowanych w strefie. Od początku istnienia mieleckiej strefy na jej terenach przedsiębiorcy zainwestowali ok. 4,9 mld zł, co przyniosło ok. 14,5 tys. miejsc pracy. Obecnie na terenie strefy działalność prowadzi 130 przedsiębiorców.