PMT


Targi AUTOMATICON już po raz 15 zgromadzą w Warszawie profesjonalistów zajmujących się automatyką przemysłową. Producenci automatyki, pomiarów przemysłowych  i robotyki przedstawią swoje najciekawsze produkty i rozwiązania. Poniżej przedstawiamy firmy, których stoiska z pewnością warto odwiedzić na zbliżających się targach w dniach 31 marca- 3 kwietnia 2009 w Hala EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12.

XFC – Ultraszybka technologia w systemach sterowania

Najnowsze rozwiązania firmy Beckhoff to przełom we współczesnych systemach automatyki.
Technologia XFC (eXtreme Fast Control Technology), wykorzystująca Ethernet czasu rzeczywistego na poziomie jednostek sterujących oraz układów I/O wprowadza nowy wymiar wydajności i szybkości w przetwarzaniu i przesyle danych przemysłach. Zoptymalizowana architektura Ethernetu przemysłowego, system I/O oparty o sieć EtherCAT oraz uniwersale oprogramowanie sterujące TwinCAT przezwyciężają ograniczenia dostępnych na rynku systemów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rewolucyjnymi rozwiązaniami na Targach Automaticon.

Stoisko nr B16 firmy Beckhoff Automation w hali nr 1.


Advantech UNO-2182 –Wydajny i kompaktowy kontroler PC z procesorem Intel Core 2 Duo 1.5 GHz

Coraz więcej aplikacji przemysłowych wymagają zastosowania wydajnych i bezawaryjnych komputerów PC. Co jednak zrobić, gdy równie ważnym argumentem co do wyboru platformy jest wydajność jak i ilość zajmowanego przez kontroler PC miejsca?  Aby sprostać tak dużym wymaganiom firma Advantech wprowadziła do sprzedaży uniwersalny kontroler PC o nazwie UNO-2182. Urządzenie to zostało wyposażone w wydajny dwurdzeniowy procesor Core 2 Duo pracujący z częstotliwością 1,5 GHz. Wydajna jednostka centralna w połączeniu z maksymalnie 1 GB pamięci DDR2 RAM sprosta nawet najbardziej wymagającym aplikacjom. Jednak, to nie sama moc obliczeniowa CPU, a połączenie wydajności z kompaktowa obudową (małą ilością zajmowanego miejsca- 255 x 152 x 69 mm) są największą zaletą UNO-2182. Aluminiowa obudowa chroni przed ewentualnymi mechanicznymi uszkodzeniami oraz stanowi pasywny radiator. Biorąc pod uwagę możliwość zainstalowania wewnętrznego dysku SSD (w postaci dysku ATA lub SATA czy też przemysłowej karty CompactFlash) możliwe jest wyeliminowanie wszelkich ruchomych część, co znacznie zwiększy odporność pracującego systemu na uszkodzenia spowodowane między innymi drganiami i wibracjami.

Najważniejsze cechy kontrolera UNO-2182:

 • 512kB pamięci SRAM z podtrzymaniem bateryjnym
 • 1 x wewnętrzny CompactFlash, 1 x wewnętrzny dysk 2, 5” (ATA lub SATA), 1 x eSATA
 • 1 x DVI-I – DVI i VGA mogą pracować w trybie Clone Display lub Extended Display
 • 1 x PCMCIA, PCI-104 (opcjonalne rozszerzenie na 2 moduły)
 • Audio (1 x Line in, 1 x Line out, 1 x MIC in)
 • 2x LAN, 2 x USB
 • 2 x RS-232, 2 x RS-232/422/485 z automatyczną kontrolą kierunku
 • Watchdog Timer

Kompaktowa i wydajna platforma PC wyposażona w duża liczbę interfejsów We/Wy oraz spore możliwości rozbudowy, tak najkrócej można scharakteryzować kontroler UNO-2182.

Więcej informacji:
Elmark Automatyka Sp. z o.o.,
ul. Bukowińska 22 lokal 1B,
02-703 Warszawa,
tel.: 022-54 18 460,
e-mail: elmark@elmark.com.pl,

Automation IT: nowa technologia przełączania zapewnia dostęp do poziomu polowego

Celem Automation IT jest utworzenie ethernetowej platformy komunikacyjnej dla całego zakresu aplikacji w zbieżnych sieciach przemysłowych. Firma HARTING zajmuje się integrowaniem ethernetowych protokołów automatyki w platformę komunikacyjną Automation IT. HARTING zaprezentował rewolucyjną technologię przełączania podczas targów SPS/IPC/DRIVES 2008 w Norymbergii.

Nowa technologia przenosi standard Ethernetu do poziomu polowego. Umożliwi to pracę krytycznych pod względem czasu protokołów ethernetowych w czasie rzeczywistym i w warunkach determinizmu.

Technika ta jest oparta na nowej technologii przełączania, która nie zmienia komunikatu ethernetowego i która zgodna jest ze standardem IEEE 802.3. Komunikaty automatyki o wysokim priorytecie generowane przez profile automatyki przemysłowej, które używają standardowego Ethernetu, wyprzedzają komunikaty nie związane z systemami automatyki. Technologia ta jest wbudowana w przełączniki i gwarantuje, że komunikaty będą dostarczone we właściwym czasie. Może ona być stosowana dla wszystkich aplikacji automatyki. Przełączniki wieloportowe obsługują rozszerzone topologie liniowe i topologie gwiazdy, dając użytkownikowi możliwość wyboru najlepszej topologii dla jego potrzeb.

Rozwijając koncepcję platformy Automation IT do poziomu polowego, HARTING będzie miał znaczący wpływ na przełom w ethernetowych aplikacjach automatyki.

Odwiedź stoisko F-9 na targach AUTOMATICON i dowiedz się więcej!


Przetwornik ciśnienia ECT 8472 Szwajcarskie przetworniki ciśnienia firmy TRAFAG AG Nowej generacji ceramiczny przetwornik ciśnienia oparty na wbudowanym chipem ASIC.

Dane techniczne:

Zakres pomiarowy 0…1, 2.5, 4, 6, 10, 16, 25, 40 bar

Sygnał wyjściowy 4…20mA

Dokładność 0.3% FS

Temperatura medium”>

Temperatura otoczenia -25…85⁰C

Stopień ochrony IP 65

Charakterystyka techniczna sprawia iż jest to idealny przetwornik do zastosowań w przemyśle maszynowym, chłodnictwie oraz obróbce wody.

Cena przedmiotowego przetwornika to 350 PLN

Odwiedź stoisko G-12 na targach AUTOMATICON i dowiedz się więcej!


Jesteśmy firmą wykorzystującą najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne umożliwiające naszym klientom usprawnienie procesów produkcyjnych, a co za tym idzie również obniżenia kosztów produkcji.
Nasza oferta skierowana jest do wszystkich gałęzi przemysłu, gdyż wykonujemy zlecenia pod indywidualną potrzebę klienta.

Począwszy od stworzenia koncepcji, poprzez projekt, wykonawstwo i montaż a skończywszy na rozruchu, dostarczamy gotowy produkt objęty gwarancją oraz szybkim i sprawnym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.


Firma Wagner-Service jest wyłącznym przedstawicielem firmy Stäubli Robotics w Polsce.

W szerokiej ofercie robotów są zarówno małe 4-osiowe SCARY jak i potężne roboty 6-osiowe o udźwigu maksymalnym dochodzącym do 250 kg.

Roboty przeznaczone do prostych czynności manipulacyjnych, paletyzacji, ale też do pracy w warunkach

 • CLEANROOM – szczególnej czystości,
 • HUMID ENVIROMENT – o wysokim poziomie wilgotności,
 • PAINT – do malowania także w EX,
 • PLASTIC – do współpracy z wtryskarkami.

Stäubli proponuje roboty charakteryzujące się IP65, oraz brakiem zewnętrznego okablowania w standardzie. Jest także producentem sterowników oraz oprogramowania ułatwiającego pracę z robotem VALPAINT do malowania, VALPLAST do aplikacji z wtryskarkami, TRACKING.

WAGNER-SERVICE wyłączny przedstawiciel Stäubli Robotics w Polsce

ul. Imieli 14, 41-605 Świętochłowice, tel. (+48) 665 411 344,

p.poplawski@wagner-polska.com.pl

Nowe kurtyny i bariery świetlne bezpieczeństwa

W 2009 roku firma Schmersal wzbogaciła swoją ofertę o nowe kurtyny i bariery świetlne bezpieczeństwa. Wszystkie nowe wykonania charakteryzują się odpowiednio ukształtowaną, bardzo wytrzymałą obudową, mnogością zintegrowanych funkcji (START/RESET, sprzężenie zwrotne, blanking) oraz stopniem ochrony IP 67. Wśród wykonań specjalnych wymienić należy wersje do zastosowań ekstremalnych – IP 69 K, najmniejsze na świecie kurtyny w 4 kategorii bezpieczeństwa (12 x 20 mm), wersje ze zintegrowaną funkcją mutingu oraz architektury typu master/slave.

SCHMERSAL-POLSKA Sp.j.
ul. Kremowa 65A, 02-969 WARSZAWA
phone: +48 22 894 64 66 ext. 104, fax: +48 22 816 85 80
LWiatrzyk@schmersal.pl

MPL Technology jest oficjalnym przedstawicielem koncernu Mitsubishi Electric w dziedzinie automatyki przemysłowej. Na polskim rynku firma jest obecna już od 14 lat. Oferuje m.in. sterowniki programowalne PLC, przetwornice częstotliwości, panele operatorskie, roboty precyzyjne, serwo, sterowanie CNC oraz  Motion. MPL Technology organizuje również specjalistyczne szkolenia prowadzone w biurach na terenie całej Polski.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów Automaticon na którym prezentowane będą nowości sprzętowe Mitsubishi Electric.

MPL Technology Sp. z o.o.
ul. Krakowska 50, 32-083 Balice
e-mail:
mpl@mpl.pl
www.mitsubishi-automation.pl
www.mpl.pl
 
Odwiedź stoisko B14/C11 na targach AUTOMATICON i dowiedz się więcej!