MEWA BIO-CIRCLE – ekologiczna myjka do wynajęcia

  Płyn czyszczący nie zawiera trujących rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. (Źródło: MEWA)

  Bezusterkowa i wydajna praca urządzeń zależna jest w dużym stopniu od czystych i dobrze utrzymanych podzespołów. Często muszą by one być czyszczone ręcznie. Potrzebne jest zatem odpowiednie urządzenie, które skutecznie usunie tłuszcz i inne zanieczyszczenia. Do tego celu przeznaczone jest urządzenie do mycia części maszyn MEWA BIO-CIRCLE, zaopatrzone w specjalny pędzel, pracujące bez rozpuszczalników.

  Urządzenie do mycia części maszyn stanowi rozszerzenie oferty usług w zakresie tekstylnych czyściw przemysłowych wielokrotnego użytku firmy MEWA. Urządzenie BIO-CIRCLE jest zintegrowane z systemem tzw. pełnej obsługi, oferowanej przez firmę, a więc obejmuje także profesjonalną konserwację urządzenia. Serwis ten obejmuje dostawę urządzenia i instruktaż, uzupełnianie płynu czyszczącego, wymianę zintegrowanych filtrów, bezpłatną wymianę szybko zużywających się części, wymianę uszkodzonych części w ciągu 24 godzin.         

  Urządzenie MEWA BIO-CIRCLE przeznaczone jest do czyszczenia obrabianych przedmiotów lub części maszyn wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, ale także z wrażliwego aluminium. Dzięki zastosowaniu inhibitora korozji, w trakcie czyszczenia przy pomocy MEWA BIO-CIRCLE aluminium nie pokrywa się nalotem, jak to ma miejsce w przypadku stosowania standardowych urządzeń i mycia metodą na zimno.

  Duże lub małe i mobilne…

  Urządzenie do czyszczenia części oferowane jest także mobilnej wersji mini (MEWA BIO-CIRCLE Mini). (Źródło: MEWA)

  BIO-CIRCLE Maxi jest w zasadzie urządzeniem stacjonarnym o nośności do 220 kg, ale na życzenie klienta może być także zaopatrzone w kółka. Tym samym można w nim czyścić duże i nieporęczne elementy: umożliwia to duża powierzchnia stołu roboczego wynosząca (szer. x głęb.) 880×580 mm. Puste urządzenie waży 60 kg mieści 100 l płynu czyszczącego. Jego temperatura pracy wynosi 15-48 oC. Urządzenie BIO-CIRCLE Maxi jest wydajne, trwałe i łatwe w obsłudze.

  Mniejsza, mobilna wersja (MEWA BIO-CIRCLE Mini) standardowo zaopatrzona jest w kółka, co sprawia, iż urządzenie – które (puste) waży tylko 40 kg – można szybko ustawić tam, gdzie akurat jest ono najbardziej potrzebne. To małe, mobilne urządzenie dysponuje powierzchnią roboczą o wymiarach (szer. x głęb.) 610×500 mm.

  Ekologicznie i bezpiecznie

  Przy pomocy MEWA BIO-CIRCLE części maszyn można czyścić w bardzo wydajny sposób, bez konieczności stosowania substancji szkodliwych dla zdrowia, albowiem wykorzystywany płyn czyszczący w ogóle nie zawiera rozpuszczalników i lotnych związków organicznych, tym samym nie stanowi on zagrożenia dla ludzkiej skóry. Zawiera natomiast naturalne mikroorganizmy, które powodują rozkład biologiczny resztek tłuszczy i olejów, przyczyniając się do długotrwałego efektu czyszczenia.

  MEWA BIO-CIRCLE czyści części wykonane ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, ale także z wrażliwego aluminium. (Źródło: MEWA)

  Urządzenie BIO-CIRCLE może być efektywnie wykorzystywane w produkcji, utrzymaniu ruchu i naprawach. W porównaniu do wykorzystywanych w wielu zakładach urządzeń przeznaczonych do mycia metodą na zimno, jego zalety są jednoznaczne:

  – Optymalne rezultaty czyszczenia

  – Wysoki stopień bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu płynu czyszczącego pozbawionego rozpuszczalników,

  – Ekologiczna koncepcja i brak emisji lotnych związków organicznych,

  – Komfortowa eksploatacja i ciągła gotowość do pracy dzięki systemowi pełnego serwisu firmy MEWA.

  To urządzenie czyszczące stanowi uzupełnienie oferty serwisowej w zakresie tekstylnych czyściw wielokrotnego użytku firmy MEWA. Urządzenie BIO-CIRCLE ujęte jest w systemie pełnej obsługi firmy MEWA, a więc obejmuje: dostawę i szkolenie, uzupełnianie płynu czyszczącego, wymianę zintegrowanych filtrów, bezpłatną wymianę części szybko zużywających się, wymianę uszkodzonych części w ciągu 24 godzin.

  Funkcjonowanie urządzenia BIO-CIRCLE ilustruje film na kanale firmy MEWA na YouTube

  .