Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB w Stuttgarcie

  W dniach 09–13.09.2008 roku w Stuttgarcie odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Obróbki Metalu AMB. Targi AMB to największa (zaraz po EMO) impreza wystawiennicza branży obróbki metalu w Niemczech i jedna z najważniejszych imprez tego typu w Europie i na świecie.

  Tegoroczna edycja targów jest rekordowa, dzięki otwarciu nowych terenów targowych w Stuttgarcie. Znacznie większa powierzchnia wystawiennicza (w sumie dziewięć hal o łącznej powierzchni 105 tys. m2) pozwoliła na zapewnienie stoisk wystawienniczych dla ponad 1300 wystawców z 25 krajów (w tym wielu firm wiodących w branży, jak: Amada, Agie, Ceratizit, Chiron, Citizen, Correa Anayak, DMG, EMAG, Grob, Gühring, Haas Automation, Heller, Hommel Gruppe, Huron, Index, Iscar, Kaltenbach, Kasto, Kennametal, Komet, LMT, MAG, Mapal, Mazak, Mori Seiki, Sandvik, Seco Tools, Walter AG itd.).

  Wśród wystawców zagranicznych najwięcej do tej pory zgłosiło się firm szwajcarskich (96 firm), włoskich (34), z Austrii (15), Japonii (11), USA (10) oraz  Francji (10). Polskę na targach AMB 2008 będzie reprezentować 5 firm: Dabex, Famot Pleszew, Inter-Diament, Romot oraz firma Winiarski.

  Organizatorzy spodziewają się nawet ponad 60 tys. zwiedzających z 50 krajów, z przedsiębiorstw wykorzystujących obróbkę metalu w swojej produkcji, z branż przemysłu samochodowego, budowy maszyn, elektrotechnicznego, mechaniki precyzyjnej i optyki, produkcji narzędzi i form, lotnictwa, kosmonautyki, przemysłu okrętowego itd.

  W centrum zainteresowania targów AMB znajdują się maszyny do obróbki skrawaniem, do obróbki ubytkowej oraz narzędzia precyzyjne. Oprócz tej tematyki swoją ofertę zaprezentują również producenci innego rodzaju obrabiarek, firmy prezentujące rozwiązania z zakresu technik pomiarowych i badania jakości, techniki utrzymania ruchu i montażu, oprogramowania, systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych, a także przedsiębiorstwa oferujące komponenty, elementy konstrukcji, podzespoły i usługi.

  www.eurotargi.com