Miniaturowy silnik bezszczotkowy serii 1660 BHx

Wysoce wydajne bezszczotkowe serwomotory o średnicy Ø 16 mm

WYSOKA WYDAJNOŚĆ KTÓRA MIEŚCI SIĘ W DŁONI

Seria BHx firmy FAULHABER to nowe, wysokiej mocy bezszczelinowe bezszczotkowe silniki o średnicy 16 mm pracujące w technologii dwubiegunowej. Dzięki wytrzymałej i kompaktowej budowie oraz imponującym parametrom eksploatacyjnym silniki z tej nowej rodziny produktów szczególnie idealnie nadają się do wymagających zastosowań, takich jak rękojeści narzędzi dentystycznych, robotów medycznych, chwytaków elektrycznych oraz do sprzętu laboratoryjnego, profesjonalnych narzędzi ręcznych i robotyki.

Szybki rozwój technologii silników spowodował, że napędzane wałami narzędzia przeszły do historii. Następcy tych produktów pozyskują moc od niewielkich silników elektrycznych w wygodny sposób zamocowanych w jednolitej obudowie. W połączeniu z bateriami najnowszej klasy urządzenie może pracować nawet bez podłączenia do przewodów zasilania. Dla zastosowań w obszarze medycyny, robotyki oraz sprzętu laboratoryjnego i zegarmistrzowskiego standardem stał się silnik o średnicy 16 milimetrów. Napędy te stosowane są od wielu lat i udowodniły swoją przydatność w końcówkach ręcznych rozmaitych narzędzi.

Seria BHx oferuje silnik w dwóch konstrukcjach, obie o długości 60 mm. Jedna zaprojektowana specjalnie dla dużych prędkości oraz druga dla dużego momentu obrotowego.

Seria 1660…BHS może pracować z prędkością do 100,000 obr/min i generować wielką moc 96 W, jak ja silnik o takich rozmiarach, co pozwala na pracę w najbardziej wymagających zastosowaniach. Seria 1660…BHS to idealne rozwiązanie dla urządzeń pracujących przez dłuższy czas przy jednoczesnym utrzymaniu niskiej termperatury obudowy, na przykład dla narzędzi ręcznych o dużej prędkości.

Ponadto seria 1660…BHT oferuje ciągły wyjściowy moment obrotowy rzędu 19 mNm umożliwiający pracę ze zmiennym obciążeniem. Płaska krzywa prędkości / momentu obrotowego o niskiej wartości 95 obr/min/mNm pozwala na zminimalizowanie zmian prędkości, gwarantując stały i jednostajny jej przebieg. Dla określonych zastosowań silnik może wytwarzać impulsowy moment obrotowy powyżej 30 mNm. Tradycyjnie tak wysokie poziomy parametrów eksploatacyjnych uzyskiwały wyłącznie silniki o wiele większych gabarytach. Zalety te czynią serię 1660…BHT idealnym rozwiązaniem dla użytkowania w sposób cykliczny i przerywany o dużej dynamice i precyzyjnym pozycjonowaniu.

Dzięki długiemu kształtowi, słabym drganiom i małemu hałasowi, seria 1660…BHS i 1660…BHT szczególnie dobrze nadaje się do zastosowania w narzędziach ręcznych, umożliwiając ich ciche działanie oraz zmniejszając zmęczenie użytkownika przy długotrwałej pracy. Niska bezwładność silnika pozwala na precyzyjne sterowanie silnikiem przez elektronikę napędową przy bardzo płynnej pracy.

Jedną z zalet nowej serii silników jest także precyzyjnie dopasowana elektronika. Standardowo silniki wyposażono w cyfrowe czujniki Halla. Jeśli to nie wystarcza, silnik można zintegrować z wysokiej rozdzielczości inkrementalnymi, magnetycznymi enkoderami. Silniki serii BHx mogą współpracować również z przekładniami planetarnymi oraz elektroniką napędową z gamy produktów firmy FAULHABER.