Mitsubishi Electric otwiera oddział w Polsce

    Mitsubishi Electric ogłosiło utworzenie polskiego oddziału Mitsubishi Electric Europe B.V z dniem 01.12.2009 w Krakowie, wraz z biurami dystrybucyjnymi w Warszawie (Pruszków) oraz Wrocławiu, mając na celu wzmocnienie aktywności biznesowej w Polsce oraz w regionie Europy Wschodniej.

    Oddział został utworzony poprzez  nabycie przez Mitsubishi Electric Europe B.V. 100%  udziałów firm dystrybucyjnych  MPL Technology Sp. z o.o. oraz  MPL Tech Group Sp. z o.o. w maju 2009 roku i późniejsze przygotowania do przeobrażenia jednostek w pełnoprawny oddział w Polsce.

    Seiki Sakume, President Mitsubishi Electric Europe B.V.: „Podczas trwającej niepewności w światowej ekonomii, postrzegamy Polskę jako rynek o wielkim potencjale dla naszych działalności, takich jak automatyka przemysłową, klimatyzacja, systemy wizualizacji czy półprzewodniki.  Poprzez połączenie wysoce wykwalifikowanej kadry i utalentowanych inżynierów z naszymi możliwościami technologicznymi, mamy nadzieje że przyczynimy się do sukcesu Polski oraz rozszerzymy naszą działalność w regionie”.

    Przez pewien czas nowy polski oddział Mitsubishi Electric będzie koncentrował się wyłącznie na działalności w branży automatyki przemysłowej, na bazie solidnych fundamentów utworzonych przez przejęte firmy dystrybucyjne. W tym samym okresie w oddziale zostanie utworzone Centrum Automatyki Przemysłowej (FA Center), którego głównym zadaniem będzie wsparcie techniczne dla lokalnego rynku, pozostałych ośrodków FA Center Satellite oraz oddziałów w sąsiadujących krajach. Dodatkowo poprzez sukcesywne wprowadzanie własnych światowych technologii, wspomagających ograniczenie emisji dwutlenku węgla, wspierających oszczędność energii oraz rozwój infrastruktury,  Mitsubishi Electric ma na celu rozwinąć sprzedaż na ważnych rynkach w Europie. Nowy oddział rozszerzy swoją działalność także na terenie Czech, Słowacji oraz Węgier, aby wzmocnić pozycje Mitsubishi Electric na centralnym i wschodnim rynku europejskim.