Mobilny dozownik przemysłowy z linii Tork Performance

Tork Perfomance Floor Stand Mobile to mobilny podajnik z czyściwem, odpowiedni do miejsc, w których zużywa się ich duże ilości. Duża pojemność i łatwość przesuwania podajnika to jego największe zalety, pozwalające optymalizować koszty zużycia czyściw.

Mobilność dozownika Tork Performace Floor Stand jest możliwa dzięki zastosowaniu kółek. W ten sposób podajnik można w każdej chwili łatwo przestawić w to miejsce, w którym jest akurat najbardziej potrzebny. Pomimo mobilności rozwiązanie jest bardzo stabilne i zapewnia bezpieczne użytkowanie.

Jednym z jego atutów jest także przyczepność do podłoża. Gumowe podkładki zabezpieczają podajnik przed ślizganiem się po powierzchni, a solidna metalowa konstrukcja zapewniają stabilność podczas dozowania.

Wzmocnione włóknem szklanym ostrze zapewnia bezpieczne i niezawodne odrywanie czyściw papierowych i włóknina, a potrzebne odcinki czyściwa można bez problemu odrywać nawet jedną ręką. Sposób dozowania jest elastyczny i pozwala na oderwanie dokładnie tyle, ile potrzeba, a szybkość użycia oszczędza czas. Mechanizm hamujący przeciwdziała samoczynnemu rozwijaniu się czyściwa, zapobiegając nadmiernemu zużyciu przez pracowników.

Podajnik podłogowy na czyściwo w dużych rolkach wykonany jest z trwałego tworzywa ABS. Mimo dużego ciężaru rolek ich wymiana jest prosta. Jednoczęściowy drążek zapewnia szybką wymianę rolki, a mocny uchwyt – łatwe przenoszenie dozownika. Użycie dużych roli pozwala zmniejszyć koszty zużycia czyściwa (na metr bieżący lub kwadratowy).

Zaletą systemu jest również nowoczesny design i kolorystyczne rozróżnienie: czerwony przeznaczony jest dla przemysłu ciężkiego, a biało-niebieski – dla branży spożywczej i farmaceutycznej. Zaprojektowane specjalnie dla SCA dozowniki podnoszą estetykę miejsca pracy, co nie pozostaje bez wpływu na nastrój pracowników.

Nawet najlepszy system dozowania nie wystarczy, by osiągnąć najwyższą skuteczność, jeśli nie zastosujemy odpowiedniego czyściwa. Wysokiej jakości czyściwo włókninowe wielozadaniowe 530 posiada atest PZH i zostało dopuszczone do kontaktu z żywnością. Niskopylna włóknina zbudowana jest z długich włókien polipropylenowych, a także z warstwy włókien celulozowych zmieszanych z włóknami poliestru.

Siatka polipropylenowa nadaje czyściwu niezwykłą wytrzymałość na rozciąganie i rozrywanie, dzięki czemu włóknina nie pozostaje na czyszczonych powierzchniach (włókna nie odrywają się). Włókna celulozowe sprawiają, że czyściwo chłonie wodę, natomiast włókna poliestru i polipropylenu zapewniają chłonność substancji oleistych (woda nie przykleja się do plastikowych włókien).

Czyściwo sprawdza się w miejscach, gdzie do wykonania jest całe spektrum zadań. Dzięki absorpcji wody i oleju, czyściwo nadaje się do pracy z detergentami na bazie wody (np. w przetwórstwie spożywczym i przemyśle farmaceutycznym), jak i z rozpuszczalnikami chemicznymi (np. w przemyśle poligraficznym). Dzięki wytrzymałości na ścieranie i rozrywanie jest to idealne czyściwo do usuwania trudnych i uporczywych zabrudzeń