MODAT-335 – wielofunkcyjny terminal mobilny

Producent komputerów przemysłowych IEI Technology Corp. intensywnie rozwija linię produktów mobilnych. To najmłodsza grupa w ofercie tego producenta. Należą do niej przemysłowe tablety, komputery do zastosowań samochodowych oraz ręczne terminale mobilne. Ta ostatnia grupa poszerzyła się o model MODAT-335.

MODAT-335 dedykowany jest dla pracowników terenowych, do czego przekonuje bardzo rozbudowany wachlarz możliwości komunikacji bezprzewodowej: Bluetooth 2.1 z EDR, moduł IEEE 802.11b/g oraz opcjonalnie wbudowany odbiornik GPS i modem 3G WCDMA/HSDPA lub GPRS. Terminal wyposażono również w szereg rozwiązań ułatwiających akwizycję danych. Standardowo zainstalowany jest czytnik kodów kreskowych 1D oraz aparat z matrycą 3Mpx, natomiast opcjonalnie terminal może zostać wzbogacony o uniwersalny czytnik RFID oraz skaner kodów 2D.

Tak wyposażone urządzenie wymaga wydajnej platformy sprzętowej, która w tym przypadku opiera się na procesorze Marvell PXA310, taktowanym z częstotliwością 624MHz. System wyposażono w 256MB pamięci SDRAM. Do dyspozycji użytkownika pozostaje 256MB wbudowanej pamięci flash, gdzie zainstalowany został system operacyjny  Windows Mobile 6.5. Rozbudowę pamięci gwarantuje slot na karty microSD. Wszelkie informacje wyświetlane są na 3.5” wyświetlaczu TFT o rozdzielczości QVGA z rezystancyjnym ekranem dotykowym. Całość jest zasilana przez akumulator  3.7V o pojemności 3000mAh. Do komunikacji z peryferiami służą interfejsy to USB2.0 oraz RS-232 (przy użyciu 16-pinowego złącza i dedykowanego przewodu).

MODAT-335 przystosowany jest do działania w terenie zarówno funkcjonalnie jak i pod kątem odporności na czynniki zewnętrzne. Urządzenie posiada stopień szczelności IP54 i bez problemu znosi upadek z wysokości 1.5m. Szeroki zakres temperatury pracy od -10 do 50oC przy wilgotności powietrza od 5 do 90% gwarantuje niezawodność w bardzo trudnych warunkach.