GW-7557 – przemysłowa brama HART/PROFIBUS DP

Kolejne urządzenie dedykowane do pracy w sieciach przemysłowych opartych na standardzie PROFIBUS zostało wprowadzone do oferty firmy JM elektronik. Gateway GW-7557 firmy ICP DAS  dedykowany jest dla urządzeń typu „slave” pracujących z protokołem PROFIBUS DP. GW-7557 umożliwia urządzeniom pracującym jako „master” w sieci PROFIBUS dostęp  do urządzeń typu „slave” wykorzystujących protokół komunikacyjny HART. Brama ta wraz z dołączonym do niej oprogramowaniem konfiguracyjnym i diagnostycznym pozwala na włączenie do sieci PROFIBUS  aparatury kontrolno- pomiarowej, przetworników ciśnienia, przepływomierzy, analizatorów i innych inteligentnych przetworników pomiarowych wykorzystujących protokół HART.

GW-7557 dysponuje procesorem 80186  80 MHz, pamięcią SRAM 512KB, Flash 512KB, EEPROM 16KB  oraz wbudowanym układem Watchdog. Obsługa interfejsu PROFIBUS wyprowadzonego w postaci 9-pinowego złącza D-Sub odbywa się za pomocą kontrolera Profichip VPC3+C, natomiast 4 kanały HART dostępne są poprzez 8-pinowe złącze śrubowe.

GW-7557 przystosowany został do zasilania dowolnym napięciem z zakresu +10 ~ +30 VDC oraz pracy w temperaturach otoczenia z przedziału -25 ~ 75℃.  Dedykowanym przez producenta sposobem montażu urządzenia w warunkach przemysłowych jest szyna DIN.

www.jm.pl