Najmniejszy na świecie chip RFID

    Mu-chip firmy Hitachi jest pionierskim rozwiązaniem w technologii inteligentnych tagów. Jest tak mały że może być wbudowany w papier. Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji technologii półprzewodnikowych, Mu-chip zapewnia mikro-wielkości obszar pamięci, który może unikalnie identyfikować, śledzić i uwierzytelniać obiekty o dowolnej wielkości.

    Mu-chip wymaga zewnętrznej anteny i jest tagiem pasywnym, nie wymagającym zasilania (baterii), dzięki czemu ma bardzo długą żywotność. Posiada 128 bitów pamięci ROM, umożliwiającej przechowywanie 1038 unikalnych numerów identyfikacyjnych (ID) i pracuje na częstotliwości 2.45 Ghz.

    Obecny rozmiar Mu-chip to 0.4 mm2 a minimalna grubość to 60 mikronów, ale są plany na zmiejszenie jego rozmiarów. Aby umożliwić pracę w środowisku RFID, Mu-chip jest produkowany w formie różnego rodzaju tagów. Dzięki temu może być dostosowany do pracy w różnych warunkach temperatury czy wilgotności powietrza. Hitachi wbudowuje także Mu-chip w papier i plastik, a w szczególnych przypadkach jest on zatapiany w metal (tagi specjalistyczne). Dzięki zastosowaniu zewnętrznej anteny dystans odczytu wynosi do 40 cm.