Nominacja dla Carlsberg Polska

    Carlsberg Polska otrzymał nominację w konkursie „Panteon Polskiej Ekologii” w kategorii przedsiębiorstwo, za duży wkład w proekologiczne modernizacje poszczególnych browarów.

    Carlsberg Polska od lat prowadzi działania w zakresie ochrony środowiska, zarówno w sferze inwestycji, jak również działań organizacyjnych i komunikacyjnych.

    W ramach realizacji polityki ekologicznej firmy przeprowadzono m.in. modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Brzesku, budowę oczyszczalni ścieków w Browarze Bosman w Szczecinie, instalację kotłowni gazowej w Browarze Okocim, modernizację maszynowni chłodniczych w Browarze Okocim i Browarze Kasztelan oraz montaż instalacji zintegrowanych z procesami produkcyjnymi w zakresie odzysku wody i energii.

                                                                                                                                  Panteon Polskiej Ekologii to prestiżowy konkurs organizowany przez GEOLAND Consulting International. Nagradzane są w nim przedsiębiorstwa, podmioty gospodarcze, a także jednostki samorządowe, których działalność proekologiczna przyczynia się do poprawy jakości środowiska naturalnego.

    Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2009.