Nordson EFD – Nowe sterowniki zaworów dozujących

Nowe sterowniki zaworów dozujących ValveMate™ 7100 i ValveMate™ 7140 wykorzystują najnowsze technologie dozowania opracowane w Nordson EFD w zakresie dokładnego, powtarzalnego dozowania klejów, smarów i innych płynów używanych w montażu wielu dzisiejszych zaawansowanych produktów takich jak urządzenia medyczne i przenośna elektronika. Główne rynki obejmują przemysł nauk przyrodniczych, elektroniki i motoryzacji.

Obydwa nowe sterowniki zostały zaprojektowane dla obsługi pojedynczego zaworu:

  • Sterownik Zaworów ValveMate™ 7100 jest używany w produkcji dokładnych, powtarzalnych kropek lub schludnych, jednolitych linii w klejeniu, uszczelnianiu i zalewaniu.
  • Sterownik Zaworów Natryskowych ValveMate™ 7140 jest używany w produkcji jednolitych obszarów natryskowych w lakierowaniu (powlekaniu), znakowaniu i procesach smarowania.  

Do kilku – zaworowych aplikacji, Nordson EFD oferuje Sterownik Zaworów ValveMate™ 8000, który może sterować pracą do czterech zaworów dozujących, i Sterownik Zaworów Natryskowych ValveMate™ 8040, który może sterować pracą do dwóch zaworów natryskowych.

Tysiące producentów na całym świecie korzysta z zaworów dozujących Nordson EFD w celu poprawienia automatycznych lub pół – automatycznych procesów dozowania płynów montażowych. Sterowniki zaworów oferują nadzwyczaj dokładną i opłacalną drogę regulacji cyklu dozowania i utrzymania pracy linii montażowych przy najwyższej szybkości, bez potrzeby czasochłonnego programowania lub mechanicznej regulacji, która wymagałaby zamknięcia linii produkcyjnej.

www.amb.pl