Norweska firma inwestuje w parku technologicznym

    Polska filia norweskiej firmy Acoustics AS, produkującej stalowe elementy wyposażenia na platformy wiertnicze, zbuduje zakład w Elbląskim Parku Technologicznym na Modrzewinie – podał we wtorek Urząd Miasta w Elblągu.

    Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta Elbląga Monika Borzdyńska, przedstawiciele polskiego oddziału Acoustics, którego biuro mieści się od dwóch lat w Elbląskim Parku Technologicznym, zdecydowali o wybudowaniu tam zakładu produkcyjnego. We wtorek podpisali umowę na kupno działki pod tę inwestycję.

    Dyrektor Generalny Acoustics Daniel Dłuszczakowski – podczas briefingu z udziałem prezydenta Elbląga Jerzego Wilka – powiedział, że inwestycja jest odpowiedzią na rosnące wymagania jakościowe odbiorców ze Skandynawii.Inwestor planuje docelowo wybudowanie zakładu o powierzchni ponad 2,7 tys m kw., wraz z biurami projektowymi i siedzibą zarządu. W pierwszym etapie inwestycji ma powstać obiekt o powierzchni 1,2 tys. m kw., w którym znajdzie zatrudnienie 15 osób .W zakładzie produkowane będą elementy dźwiękochłonne, poprawiające warunki pracy na platformach wiertniczych stacjonujących głównie na Morzu Norweskim i Północnym. Produkcja, która ma rozpocząć się na jesieni 2014 roku, obejmie także inne konstrukcje i urządzenia ze stali nierdzewnej. Acoustics zajmuje się rozwiązaniami dotyczącymi redukcji i kontroli hałasu oraz wykonywaniu prac spawalniczo-montażowych konstrukcji, rurociągów i innych urządzeń na rynek morski.

    Według prezydenta Elbląga Jerzego Wilka, będzie to czwarta inwestycja na Modrzewinie. „Wierzymy, że nie ostatnia w tym roku” – podkreślił prezydent. Jak dodał, miasto powinno dbać o każdego inwestora, który tworzy nowe miejsca pracy w Elblągu. Tereny inwestycyjne – należącego do miasta – Elbląskiego Parku Technologicznego zajmują 67 ha. Są to grunty powojskowe w dzielnicy Modrzewina Południe. Park technologiczny dysponuje też budynkiem o pow. 6 tys. m kw. z biurami i pomieszczeniami usługowymi. Są one na preferencyjnych warunkach dzierżawione przedsiębiorcom, którzy wykażą innowacyjność planowanej działalności i jej wpływ na rozwój miasta.