Nowa fabryka pod Wrocławiem

    Firma UPM Raflatac buduje w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia nową fabrykę.

    Inwestycja jednej z największych na świecie kompanii papierniczych jest zlokalizowana na terenie należącym do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma uzyskała pozwolenie na działalność w Strefie w sierpniu 2007 roku. Wtedy też rozpoczęła budowę zakładu. Oficjalne otwarcie nowej fabryki zaplanowano na maj bieżącego roku.

    Zakład w Biskupicach Podgórnych będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie przedsięwzięciem firmy. Będzie to najnowocześniejsza fabryka w całej branży materiałów etykietowych. Od początku planowania tego przedsięwzięcia założeniem firmy UPM Raflatac było zlokalizowanie zakładu w specjalnej strefie ekonomicznej. Ostatecznie o wyborze lokalizacji inwestycji w Biskupicach Podgórnych zdecydowały: bliskość dogodnych połączeń komunikacyjnych, w tym autostrad umożliwiających eksport produkcji, położenie w centrum Europy oraz dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry pracowników we Wrocławiu.

    UPM zainwestuje około 90 milionów euro i zatrudni 170 nowych pracowników. Nowa fabryka będzie produkować materiały etykietowe, z których wytwarza się etykiety samoprzylepne wykorzystywane w takich branżach, jak żywność, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego i logistyka.

    Autor: PAIiIZ