Nowa fabryka Prowell w Strykowie otwarta

    55 mln euro kosztowała budowa zakładu produkującego tekturę falistą firmy Prowell, który oficjalnie otwarto  w podłódzkim Strykowie. W fabryce pracować będzie 50 osób. To siódma w Europie fabryka tektury falistej niemieckiego koncernu Progroup AG.

    Zakład w Strykowie o powierzchni 28 tys. m2 powstał na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Według zapewnień inwestora, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, jest to jedna z najwydajniejszych fabryk formatów tektury falistej w Europie. Rocznie może wytwarzać 140 tys. ton tektury, a instalacja produkcyjna w Strykowie osiąga prędkość roboczą ok. 350m na minutę przy szerokości 3,30m.

    Zakład posiada zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Dzięki systemowi sterowania pracą magazynu, możliwy jest tam załadunek ok. 100 samochodów ciężarowych dziennie.

    Niemiecki holding Progroup AG, na który składa się pięć różnych pionów działalności i 13 europejskich oddziałów, zatrudnia ogółem ok. 700 osób; w 2009 roku osiągnął przychód na poziomie 345 mln euro.

    Należący do niego Prowell GmbH & CO. KG produkuje formaty tektury falistej w siedmiu miejscowościach w Europie, obok Strykowa także na terenie Niemiec, Francji, Anglii i Czech. Asortyment produkcji obejmuje wszystkie rodzaje tektury falistej.