Nowa grupa złączek pozwala na jeszcze większą oszczędność miejsca w puszce

Alternatywa dla aplikacji z wykorzystaniem przewodów o przekroju 4 mm2: złączki do puszek instalacyjnych z serii 773 WAGO.

Nowe złączki do puszek instalacyjnych z serii 773 WAGO są zapowiedzią nowej generacji wyrobów do podłączania przewodów jednodrutowych o przekroju do 4 mm2.

Seria 773 przeznaczona jest do instalacji elektrycznych, do podłączania większych odbiorników jak urządzenia klimatyzacyjne lub ogrzewacze przepływowe.

Zarówno kompaktowa konstrukcja, jak i beznarzędziowy montaż wtykowy przewodów jednodrutowych (dzięki obecności zacisku PUSH WIRE®) są dużym ułatwieniem dla użytkowników.

Zastosowanie serii 773 pozwala obniżyć koszt instalacji – nie tylko dlatego, że złączki dostępne są w korzystnych cenach, lecz także z powodu łatwiejszego i szybszego montażu.

W porównaniu z dostępną dotychczas złączką 3-przewodową z serii 273, 4-przewodowa złączka z serii 773 zajmuje o 30% mniej miejsca – uwzględniając ułożenie przewodów, potrzebne miejsce zmniejsza się nawet o połowę.

Dla zapewnienia jak największego spektrum zastosowań, wynikających z różnej liczby przewodów do podłączenia, nowe złączki do puszek instalacyjnych dostępne są w trzech wariantach: z białą pokrywą i dwoma otworami na przewody (773-602), z czerwoną pokrywą dla czterech przewodów (773-604) i brązową dla sześciu przewodów (773-606).

Podłączane przewody mogą mieć przekrój od 1,5 do 4 mm2.

Napięcie znamionowe złączek wynosi 400 V, a dopuszczalny prąd nominalny to 32 A, tak więc obciążalność prądowa maksymalnego przekroju przewodu 4 mm2 może być w pełni wykorzystana.

Złączki z serii 773 mają przezroczystą obudowę, dzięki czemu instalator może już na pierwszy rzut oka ocenić, czy wszystkie przewody zostały wetknięte do oporu i poprawnie podłączone.

Ponadto złączki do puszek instalacyjnych wyposażone są w dwa otwory pomiarowe do wszystkich dostępnych w handlu końcówek pomiarowych.