Nowa inwestycja w fabryce płyt wiórowych w Grajewie już działa

Nowa inwestycja uruchomiona została 24 lutego 2021 roku. Od tego czasu w zakładzie w Grajewie produkowane są płyty wiórowe i laminowane w nowej jakości.

Zakończyła się kolejna ważna inwestycja w fabryce w Grajewie – budowa nowych stacji nasypowych, która ma na celu zapewnić wysoką i stabilną jakość produkowanych płyt wiórowych i laminowanych. Pierwsze, wewnętrzne wyniki badań laboratoryjnych już wykazały kilkukrotną poprawę obrabialności. 

Fabryka w Grajewie jest jedną z największych w swoim regionie pod względem zatrudnienia i przychodów oraz jedną z najbardziej liczących się w branży materiałów drewnopochodnych w Polsce. Firma Pfleiderer stale inwestuje w nowe maszyny, które mają na celu produkcję wysokiej jakości płyt wiórowych i laminowanych, dlatego też bardzo istotnym krokiem na ścieżce rozwoju technologicznego zakładu była budowa nowych stacji nasypowych. Rozpoczęcie inwestycji zostało zaplanowane na grudzień 2020 roku, a zakończenie na koniec I kwartału 2021 roku. Oficjalnie nowe stacje nasypowe rozpoczęły pracę pod koniec lutego br. 

Zadaniem nowych stacji nasypowych jest lepsze rozfrakcjonowanie wiórów w warstwie zewnętrznej. Wewnętrzne testy jakości wykazały kilkukrotną poprawę obrabialności, niż w przypadku poprzednich płyt laminowanych.

Nowa, lepsza obrabialność

Nowe stacje nasypowe mają na celu selekcję wiórów, które wykorzystywane są do produkcji płyt wiórowych. Wierzchnią część płyty tworzy warstwa pylasta, złożona z bardzo małych wiórów, a ich wysoka jakość wpływa na lepszą obrabialność zewnętrznej warstwy płyty. Im głębiej środka płyty, tym wióry są większe i grubsze. Wszystko to przekłada się bezpośrednio na jakość powierzchni jednego z najważniejszych produktów w ofercie Pfleiderer – płyt laminowanych. – Zadaniem nowych stacji nasypowych jest lepsze rozfrakcjonowanie wiórów w warstwie zewnętrznej. Przeprowadziliśmy wewnętrzne testy jakości, które już teraz wykazują kilkukrotną poprawę obrabialności, niż w przypadku poprzednich płyt laminowanych – mówi Jarosław Cieślak, Kierownik Wydziału Produkcji Płyt Wiórowych w fabryce Pfleiderer w Grajewie. Z kolei Dyrektor zakładu w Grajewie, Marcin Bąk podkreśla, że – Nowe stacje nasypowe zapewnią przede wszystkim wysoką, stabilną  jakość produkowanych w naszym zakładzie płyt wiórowych i płyt laminowanych. Dzięki temu późniejsza obróbka płyt przez naszych klientów na ciągach CNC czy prasach do oklejania będzie przebiegała bez zbędnych zakłóceń.

Pfleiderer stale inwestuje w poprawę jakości swoich produktów, aby spełniały one oczekiwania w zakresie jakości jak i obowiązujących trendów. Nowa inwestycja w Grajewie jest tego najlepszy przykładem.

Jakość w opinii Klientów

Firma Pfleiderer nieustannie pracuje nad podniesieniem jakości swoich produktów. Wszystkie sygnały płynące z rynku są szczegółowo analizowane, a podejmowane działania mają zapewnić klientom możliwie jak najlepsze standardy jakości oferowanych produktów i usług. Inwestycja w nowe stacje nasypowe jest tego najlepszym przykładem. Nowa inwestycja uruchomiona została 24 lutego 2021 roku, co oznacza również zintensyfikowaną produkcję płyt wiórowych i laminowanych w nowej jakości. W ciągu najbliższych tygodni planujemy wykonać bezpośrednio u naszych klientów próby w zakresie jakości cięcia i obróbki płyt produkowanych w Grajewie. Ocena ta jest dla nas szczególnie ważna, i mamy nadzieję, że potwierdzi wyniki naszych wewnętrznych badań – dodaje Jarosław Cieślak. 

Kompleksowe, elastyczne i kreatywne podejście do wymagań klientów stanowi serce działalności Pfleiderer. Troska o usprawnienie procesów technologicznych oraz stałe podnoszenie jakości oferowanych produktów idzie w parze z najwyższymi walorami estetycznymi oferowanych produktów. Nie bez powodu poprawa obrabialności płyt laminowanych i wiórowych zbiegła się z premierą nowej kolekcji dekorów Pfleiderer. Biorąc pod uwagę aktualny, bardzo wysoki popyt rynkowy na produkty drewnopochodne, Pfleiderer tym bardziej inwestuje w poprawę jakości swoich produktów, aby spełniały one oczekiwania w zakresie jakości, jak i obowiązujących trendów.