Nowa oferta usług firmy Schmersal doradztwo ws. bezpieczeństwa

  Grupa Schmersal rozszerza zakres swoich usług o doradztwo ws. bezpiecznego użytkowania maszyn. Nowa, kompleksowa usługa ma pomóc klientom firmy we wdrażaniu i stosowaniu norm i standardów bezpieczeństwa w rzeczywistych warunkach pracy występujących w codziennej praktyce.

  W ostatnich miesiącach doświadczeni inżynierowie z niemiec i europejskich filii uzyskali tytuły ekspertów ds. bezpieczeństwa maszyn. W nowym centrum zastosowań (Application Center) ściśle współpracują z menadżerami odpowiedzialnymi za sprzedaż i zarządzenie produktem. Główne zadanie konsultantów to doradztwo przy np.: doboru system bezpieczeństwa, jego integracji z system kontroli i funkcjonowaniem maszyny, optymalnej konfiguracji, w celu spełnienia wymogów bezpieczeństwa przy zachowaniu wydajność maszyny.

  Ponadto konsultanci bezpieczeństwa oceniają poziom wydajności według wymagań normy EN ISO 13849-1 i obliczają rzeczywisty poziom wydajności dla wybranego systemu bezpieczeństwa.

  Zakres usługi doradztwa ws. bezpieczeństwa, oferowanej na całym świecie przez firmę Schmersal, będzie stopniowo rozszerzany. Główny celem jest wypracowanie takiego sposobu myślenia o technologii, by – wychodząc poza dotychczasowe spektrum produktów – konfigurować i rozwijać kompleksowe rozwiązania dotyczące techniki bezpieczeństwa.

  Jednocześnie oferowane dotychczas przez firmę Schmersal usługi będą realizowane poprzez centrum zastosowań (Application Center).

  www.schmersal.pl