ROBOCOMP 2010

  Elesa+Ganter Polska została sponsorem pierwszego festiwalu robotyki w Polsce. Wydarzenie zatytułowane ROBOCOMP 2010 odbędzie się 5 czerwca 2010 r. na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

  Atrakcją festiwalu będą zawody robotów. Ich finały poprowadzi animowany robot firmy Digital Emotions.

  Festiwal robotyki jest organizowany przez Kolo Naukowe INTEGRA działające przy Katedrze Automatyki AGH. Zawody robotów, które są głównym punktem programu, są wzorowane na podobnych imprezach organizowanych w ośrodkach akademickich w całej Europie i zostaną rozegrane w następujących kategoriach: sumo, mini sumo, mikro sumo – walka autonomicznych robotów mobilnych • Linefollower (czyli F1 dla robotów) – wyścigi robotów podążających za czarną linią • Micromouse (mysz w labiryncie) – w tej konkurencji robot ma za zadanie w jak najkrótszym czasie znaleźć drogę przez labirynt • Freestyle (kategoria bez ograniczeń) – w tych zawodach publiczność będzie oceniać przy pomocy smsów najciekawszą konstrukcję robotów.

  Dzień festiwalu będzie dodatkowo urozmaicony pokazami profesjonalnych konstrukcji robotów oraz prezentacjami firm związanych z robotyką, elektroniką i automatyką.

  W festiwalu wezmą udział także goście ze Szwecji, Litwy, Słowacji i Austrii. Impreza jest organizowana pod patronatem honorowym: JM Rektora AGH, Prezydenta Miasta Krakowa, Wojewody Małopolski.

  www.robocomp.info