Nowa seria olejów hydraulicznych Mobil DTE 20 Ultra o wydłużonej trwałości eksploatacyjnej

ExxonMobil wprowadził nową serię wysokiej jakości olejów hydraulicznych Mobil DTE 20 Ultra. Nowoczesne płyny zostały opracowane tak, aby zapewnić skuteczną ochronę przed zużyciem oraz umożliwić nawet dwukrotne wydłużenie żywotności oleju*, co przekłada się na potencjalną redukcję kosztów, wzrost wydajności i ograniczenie wpływu na środowisko dzięki mniejszej produkcji odpadów. Nowe produkty zastępują dotychczas stosowane oleje serii Mobil DTE 20 i są z nimi w pełni kompatybilne.

Nowa seria olejów hydraulicznych Mobil DTE 20 Ultra ma spełnić najbardziej rygorystyczne wymagania w zakresie wydajności w wielu sektorach przemysłu. Zastosowanie nowej serii olejów ExxonMobil w warunkach testowych pozwoliło osiągnąć 75% mniejsze zużycie** w porównaniu ze standardami branżowymi oraz prawie 90% redukcję tworzenia się osadów***.

Nowa seria olejów od ExxonMobil oferuje również wyjątkową stabilność termiczną i odporność na utlenianie, lepszą ochronę przed korozją i kontrolowaną deemulgację. Dodatkowo właściwości olejów w zakresie kontroli czystości układu hydraulicznego chronią krytyczne elementy, takie jak serwonapędy o wyjątkowo wąskiej tolerancji oraz zawory proporcjonalne występujące w wielu nowoczesnych układach hydraulicznych.

Seria olejów Mobil DTE 20 Ultra nadaje się do układów hydraulicznych wymagających wysokiej nośności i skutecznej ochrony przed korozją ze strony cienkiego filmu olejowego. Kontrola gromadzenia się osadów i szlamu – nawet tam, gdzie nie można uniknąć niewielkiej ilości wody – pozwala operatorom wybrać jeden olej hydrauliczny do wielu zastosowań. Dzięki temu można zoptymalizować stany magazynowe.

„Cieszymy się z wprowadzenia na rynek tak istotnej nowości w naszym portfolio jak seria olejów Mobil DTE 20 Ultra, która została opracowana we współpracy z klientami i konstruktorami sprzętu z wielu branż” – mówi Ewa Jeżewska, Field Marketing Advisor Europe z ExxonMobil. „Dzięki wielu staraniom opracowaliśmy produkt, który zapewnia wyjątkowe korzyści w zakresie wydajności i przewyższa najbardziej wygórowane wymagania określone przez producentów sprzętu”.

Oleje serii Mobil DTE 20 Ultra uzyskały aprobatę Bosch Rexroth podczas testów z wykorzystaniem pompy hydraulicznej oraz otrzymały certyfikat zgodności z uszczelnieniami Eaton. Spełniają również wymagania obowiązujących norm przemysłowych ISO i DIN.

„Aprobaty od dwóch wiodących producentów hydrauliki przemysłowej to duże osiągnięcie. W ramach prac rozwojowych seria olejów Mobil DTE 20 Ultra została poddana testom w warunkach rzeczywistych u operatora przemysłowego. Zastosowanie nowej serii olejów hydraulicznych pozwoliło wydłużyć okres między wymianami oleju oraz poprawić czystość układu, co przyniosło ponad 13 800 EUR oszczędności” – dodaje Ewa Jeżewska.

Doskonałe właściwości i zalety nowej serii olejów hydraulicznych od ExxonMobil sprawdzą się w wielu zastosowaniach przemysłowych, w tym w wysokociśnieniowych i wysokowydajnych układach hydraulicznych oraz w innych komponentach, takich jak serwozawory o małym prześwicie czy precyzyjne obrabiarki sterowane numerycznie.

Więcej informacji o nowej serii olejów hydraulicznych Mobil DTE 20 Ultra oraz innych produktach i usługach Mobil znajdziesz na stronie www.mobilindustrial.com lub u autoryzowanych dystrybutorów olejów i smarów Mobil dla przemysłu (Dexol, Ekonaft, Mobipol, SmarTPlus).

*Ze wskaźnikiem lepkości około 100 i pakietem dodatków przeciwzużyciowych na bazie cynku – zgodnie z wymaganiami co najmniej ISO 11158 (L-HM) i / lub DIN 51524-2 (typ HLP).

**74,6% mniejsze zużycie w porównaniu z maksymalnym limitem zużycia pierścienia w teście Eaton35VQ25.

***89,2% redukcja tworzenia się osadów w porównaniu z maksymalnym limitem ASTM D 6158 przy użyciu metody ASTM 2070.


ExxonMobil