Nowa technologia olejów obróbkowych Mobilcut

ExxonMobil wprowadził nową serię olejów obróbkowych Mobilcut, dzięki którym zespół Formuły 1, Vodafone McLaren Mercedes zdobywa cenną przewagę na torze wyścigowym. Oleje Mobilcut, podobnie jak sprawdzone oleje obróbkowe Mobilmet, oleje hydrauliczne Mobil DTE oraz oleje do prowadnic ślizgowych Mobil Vactra, są stosowane w Centrum Technologicznym McLarena w Woking (Wielka Brytania) do produkcji nowych podzespołów dla bolidów Formuły 1 oraz do obróbki metali i stopów.

 

Obejrzyj film o zastosowaniu olejów przemysłowych ExxonMobil

w Centrum Technologicznym McLarena: http://youtu.be/K_OuOtsrlpk

Oleje do obróbki metali Mobilcut są rozpuszczalne w wodzie i pomagają wydłużyć żywotność obrabiarek, zmniejszają liczbę nieplanowanych przestojów, a jednocześnie zwiększają wydajność maszyn, ich dyspozycyjność i produktywność. Co więcej, oleje spełniają najnowsze zalecenia BHP i są łatwe do monitorowania podczas pracy.

Pełna gama wysokiej jakości wielozadaniowych środków smarnych, w tym najnowsza linia produktów Mobilcut (Mobilcut 100, 200, 300) obejmuje mleczne emulsje, mikroemulsje i w pełni syntetyczne oleje, które mają zapewnić dłuższe życie maszyn, wysoką jakość obrabianych metali i łatwe zarządzanie odpadami. Wysokiej jakości, mikroemulsyjne oleje obróbkowe typu „long life” zostały stworzone do pracy w różnych aplikacjach i warunkach, w których kluczowe są elastyczność, zarządzanie zasobami i kontrola nieplanowanych przestojów. Począwszy od żelaza i stali węglowej po aluminium, od wiercenia i szlifowania po rozwiercanie i gwintowanie, produkty Mobilcut mają wiele zastosowań i zapewniają wysoką wydajność sprzętu do obróbki.

ExxonMobil dostarcza nam środki smarne dla przemysłu oraz usługi przygotowane specjalnie na nasze zamówienie. Wszystko po to, aby nasze maszyny działały sprawnie i efektywnie – mówi Simon Roberts, dyrektor ds. operacyjnych w McLaren Racing. – Poza Mobil Industrial Lubricants i nowym produktem jakim jest Mobilcut, możemy także liczyć na duże wsparcie ze strony ExxonMobil. Zawsze kiedy tego potrzebujemy, ich ludzie pojawiają się u nas, aby sprawdzić oleje obróbkowe i inne środki smarne, których używamy. Pobierają próbki, analizują olej i pracują wspólnie z naszymi inżynierami w celu osiągnięcia optymalnej wydajności naszych maszyn”.

Produkty z serii Mobilcut zostały starannie opracowane tak, aby były w pełni zgodne z olejami hydraulicznymi oraz olejami do prowadnic ślizgowych Mobil klasy premium – takimi jak nowy olej hydrauliczny Mobil DTE 10 Excel i sprawdzony olej do prowadnic Mobil Vactra. Eliminując problemy zanieczyszczeń spowodowanych mieszaniem różnych środków smarnych, ten kompleksowy zestaw innowacyjnych środków smarnych zapewnia dłuższe okresy pomiędzy wymianami olejów, niższe koszty eksploatacji oraz lepsze warunki pracy.

Centrum Technologiczne McLarena korzysta z maszyn Mazak, które są używane do precyzyjnego i wydajnego toczenia, frezowania i wiercenia. Maszyny Mazak, w tym dwa urządzenia Mazak Hyper Variaxis 630, używają serii olejów Mobilcut 200, Mobil Vactra, Mobil Velocite do smarowania wrzecion oraz oleju hydraulicznego Mobil DTE. Inne maszyny stosowane do produkcji podzespołów z materiałów węglowych, dokładnej obróbki i drobnych prac wykończeniowych, są smarowane nową wysokiej jakości serią olejów do obróbki metali rozpuszczalnych w wodzie Mobilcut 200 oraz Mobil Vactra do prowadnic poziomych.

Naszym klientom rekomendujemy tylko najlepsze środki smarne – mówi Damien Cleugh, szef marketingu na Europę w firmie Mazak Europe. – Dwie nowe maszyny Hyper Variaxis, które zostały niedawno zainstalowane, to nowy poziom prędkości, lepsza wydajność i precyzja w obróbce metalu. I właśnie dlatego zespołowi Vodafone McLaren Mercedes zarekomendowaliśmy przemysłowe środki smarne Mobil.

Niezależnie od tego, czy firma specjalizuje się w produkcji części do bolidów Formuły 1, nakrętek i śrub, przekładni czy precyzyjnych zaworów, dobra praca maszyn jest kluczowym czynnikiem zapewniającym optymalną wydajność i produktywność – tłumaczy Umut Urkun, doradca ds. środków smarnych dla przemysłu z ExxonMobil Lubricants and Petroleum Specialties. – Oferta olejów ExxonMobil do obróbki metalu została specjalnie opracowana tak, aby pomóc firmom osiągnąć przewagę na rynku.

Więcej informacji o przemysłowych olejach Mobil do obróbki metali oraz usługach na stronie www.mobilindustrial.com oraz www.mobil.pl.