Firmy efektywne energetycznie wyróżnione

  Podczas panelu Efektywna energia wręczono certyfikaty Firma Efektywna Energetycznie. Otrzymały je firmy wyróżniające się w projekcie szkoleniowym dla małych i średnich przedsiębiorstw „Efektywność energetyczna w praktyce” prowadzonym w ramach kampanii Polska Efektywna Energetycznie.

  Wyróżnione certyfikatami firmy to:

  – Sukces Zamocowania sp. z o. o.,

  – Doti sp. j. Manufaktura Draży Czekoladowych,

  – Sil-Met sp. z o. o.,

  – Organika-Car SA,

  – AB Glass,

  – Hydrochem DGE SA,

  – Skalski Budownictwo sp. z o. o.,

  – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ozorkowie,

  Wdrożenie zasad efektywności energetycznej wynika z jednej strony z obowiązku, ale z drugiej z głębokiego przekonania, że trzeba myśleć nie tylko o sobie, ale także o przyszłych pokoleniach. Wiadomo przecież, że o surowce energetyczne będzie coraz trudniej – powiedziała portalowi wnp.pl Eleonora Kamińska, prezes Sil-Metu z Bytomia.

  Działamy w Warszawie w trzech lokalizacjach. Rozbudowując firmę kupiliśmy maszyny i wtedy zaczęliśmy zauważać rachunki za prąd. Szukając rozwiązania postanowiliśmy przeszkolić pracowników właśnie w zakresie efektywności energetycznej – dodał Krzysztof Szymański, dyrektor AB Glass.

  Z dyskusji podczas panelu o efektywności energetycznej wynika, że jesteśmy w tej sprawie na początku drogi. Firmy, które otrzymały certyfikaty, są w gronie tych, które robią na niej pierwszy krok – powiedział Tomasz Ruszkowski, prezes Centrum Kreowania Liderów, które zorganizowało szkolenia.

  Wyróżnienia wręczali prof. Tadeusz Skoczkowski z Politechniki Warszawskiej i Rafał Soja, wiceprezes Tauronu Sprzedaż.

  Kampanię Polska Efektywna Energetycznie prowadzi Grupa PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

  www.wnp.pl