Nowe miejsca pracy i tysiące segregatorów od „Gryphona”

  Polska spółka „Gryphon” otworzyła swój pierwszy zakład produkcyjny. W świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” firma zainwestowała ponad 25 mln zł i zatrudniła blisko 90 osób. W zakładzie w Świdnicy wytwarza materiały biurowe.

  – Gdy podpisywaliśmy umowę z władzami strefy ekonomicznej oraz miasta, deklarowaliśmy inwestycję pięciomilionową i zatrudnienie do 2010 r. 60 osób. Wieloletnie założenia zrealizowaliśmy dużo szybciej i to na dużo większą skalę. Do dziś zainwestowaliśmy ponad 25 mln zł i zatrudniliśmy 89 osób. Ale to nie koniec, do grudnia tego roku nasza załoga wzrośnie do 100 osób. Co więcej jedną piątą zespołu stanowią osoby, które dotychczas nie miały pracy i były zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy – wyjaśnia Jakub Gieysztor, prezes „Gryphon”.

  Projekt nowego przedsięwzięcia przygotowano w 2007 r. W 2008 r. prowadzono prace budowlane. Pełną parą zakład ruszył w kwietniu 2009 r.

  Sztandarowym produktem „Gryphona” jest segregator. Materiały biurowe wytwarzane są pod marką „HANDY home&office”, ale też innych firm. Produkty trafiają na rynek polski, a także do krajów Unii Europejskiej i Afryki, czy na Bliski Wschód.

  ***

  „Gryphon” to spółka wywodząca się z rodzinnej firmy dystrybucyjnej „Porta” z Wrocławia. Przedsiębiorstwo to od lat 90. trudni się handlem artykułami biurowymi. Inwestycja w Świdnicy została sfinansowana ze środków własnych spółki oraz kredytu inwestycyjnego udzielonego przez Bank Polskiej Spółdzielczości. W świdnickim zakładzie „Gryphon” produkuje materiały biurowe, które powstają z przetwarzania tworzyw sztucznych, papierów i tektury. Produkowane są tutaj m.in. obwoluty na dokumenty, foldery, przekładki do segregatorów, albumy ofertowe, teczki plastikowe oraz tekturowe. Głównym produktem firmy są segregatory. W świdnickim zakładzie dziennie powstaje ich kilkadziesiąt tysięcy sztuk.