Nowe ręczne czytniki kodów kreskowych OMRON V410-H do użytku w przemyśle i medycynie

Czytniki o wysokiej rozdzielczości z serii V410-H stanowią uzupełnienie portfolio firmy OMRON w zakresie przemysłowych czytników kodów kreskowych i inteligentnych kamer o szerokim zastosowaniu. Jest to wydajne, elastyczne i higieniczne rozwiązanie zarówno do użytku przemysłowego DPM (znakowanie bezpośrednie), jak i do zastosowań medycznych.

Nowa seria ręcznych czytników kodów kreskowych V410-H firmy OMRON to wydajne, kompaktowe i łatwe w obsłudze rozwiązanie do wielu różnych zastosowań. Dzięki algorytmom, które umożliwiają niezawodny odczyt niewyraźnych kodów, bezpośrednich znaczników (DPM) i nawet najmniejszych symboli, trzy modele z tej serii — XD, SR i HC — zapewniają rozwiązanie identyfikacji w środowisku przemysłowym. Model SR charakteryzuje się wyjątkowo szerokim zakresem odczytu, z kolei model HC jest przeznaczony do użytku w laboratoriach medycznych i szpitalach.

Seria V410-H opiera swoje działanie na popularnej platformie WebLink firmy OMRON. Wszystkie trzy modele konfiguruje się za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu WebLink PC i narzędzia podglądu w czasie pracy, które współpracuje z dowolnym urządzeniem z systemem Windows. WebLink umożliwia eksport obrazów do danej lokalizacji plików komputera, dostosowywanie wcześniejszych i późniejszych informacji dotyczących danych wyjściowych oraz zapisywanie lub przywracanie plików konfiguracyjnych czytnika kodów kreskowych. Dzięki temu można w łatwy sposób kopiować konfigurację czytnika do wielu innych czytników.

Dzięki czujnikowi o wysokiej rozdzielczości, niezwykle szybkiemu dekodowaniu, szerokiemu zakresowi odczytu, sięgającemu nawet 1,1 metra, oraz możliwości dekodowania większości symboli 1D, 2D i DPM, czytnik V410-H przyspiesza pracę operatorów i pomaga im uniknąć błędnych odczytów. Tryb obsługi bezdotykowej pozwala zachować wymogi dotyczące pracy bezkontaktowej, a odporność na chemiczne środki czyszczące na bazie alkoholu gwarantuje wytrzymałość czytnika na częste czyszczenie.

W przypadku ręcznych czytników kodów kreskowych do zastosowań, które wymagają klasy ochrony IP65/67 lub łączności bezprzewodowej, firma OMRON ulepszyła również popularny czytnik HS-360x, wprowadzając najnowsze algorytmy dekodowania X-Mode i zaktualizowane oprogramowanie konfiguracji WebLink PC w ramach nowej marki firmy OMRON. Model ten został wprowadzony na rynek pod nazwą V450-H jako dalsze rozszerzenie linii produktów ręcznych czytników kodów kreskowych marki OMRON.

Więcej informacji na temat czytników serii V410-H można znaleźć na stronie internetowej firmy OMRON: https://industrial.omron.pl/pl/products/v410-h 


OMRON