Nowe rozwiązania SKF do osiowania wałów

  SKF zaprezentowało nową serię produktów, stworzonych z myślą o dostarczeniu narzędzi łatwych w obsłudze, z najbardziej pożądanymi funkcjami i w przystępnej cenie.

  Seria TKSA to najnowsza propozycja SKF w zakresie przyrządów do osiowania, na którą składają się dwa modele: TKSA 20 oraz TKSA 40.

  Zdaniem Benjamina Provoosta, Inżyniera ds. Rozwoju „Stara metoda z użyciem czujników zegarowych należy do przeszłości. Z nowymi urządzeniami serii TKSA każdy pracownik działu utrzymania ruchu może w łatwy i szybki sposób sprawdzić i skorygować niewspółosiowość wałów”.

  Urządzenie TKSA 20 jest łatwym w użyciu laserowym przyrządem do ustawiania współosiowości wałów, do którego obsługi nie jest potrzebne specjalne szkolenie. W porównaniu do tradycyjnych metod wykorzystujących czujniki zegarowe, proces osiowania jest w znacznym stopniu uproszczony, gdyż nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych obliczeń w celu przeprowadzenia koniecznych regulacji ustawienia.

  Obsługa przyrządu TKSA 40 jest intuicyjna, dzięki jego animowanemu interfejsowi graficznemu. Oprócz tego, że urządzenie jest szybkie i łatwe w użyciu, wyniki osiowania mogą być zapamiętane i przenoszone przy użyciu kabla USB do komputera. W porównaniu do tradycyjnych metod, proces osiowania jest w znacznym stopniu uproszczony. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby wykonać perfekcyjne osiowanie.

  „Redukcja zużycia energii i nieplanowanych przestojów to dziś jeden z najważniejszych celów w utrzymaniu ruchu” mówi Provoost. „Nowa seria TKSA pomoże osiągnąć te cele, ponieważ prawidłowa współosiowość pozwala na oszczędność energii, a także zmniejsza możliwość uszkodzenia komponentów maszyn i urządzeń, zmniejszając przez to ilość przestojów”

  Seria TKSA jest częścią oferty SKF w zakresie narzędzi i przyrządów niezbędnych w utrzymaniu ruchu. Więcej informacji na www.skf.pl oraz u Autoryzowanych Dystrybutorów SKF.