Nowe targi prezentują cały łańcuch procesów z sektora obróbki tworzyw sztucznych

  Targi FMB 2015 po raz pierwszy będą prowadzone równolegle z nowymi targami poświęconymi tematyce przetwórstwa tworzyw sztucznych – FKT.

  Jedenasta edycja targów FMB organizowanych dla dostawców z dziedziny inżynierii mechanicznej, organizowanych w Bad Salzuflen Exhibition Centre w dniach od 4 do 6 listopada 2015, zapewni inżynierom z działów projektowych i zaopatrzenia z dziedziny mechaniki i inżynierii produkcji obszerny przegląd rynkowy komponentów, systemów i oferowanych usług.

  Jednakże, do tej pory zawsze był jeden wyjątek: Podczas, gdy dziedzinę obróbki metali reprezentowali liczni specjaliści z zakresu m.in. odlewów żelaza i metali lekkich, produkcji narzędzi i form oraz produkcji obrabiarek do metali, liczba dostawców z dziedziny tworzyw sztucznych była stosunkowo niewielka.

  Nadchodzące targi FMB mają przynieść zmianę w tym zakresie. Clarion Events Deutschland, firma z Bielefeld zajmująca się organizacją imprez targowych uruchamia w 2015 roku FKT – targi specjalistyczne z dziedziny inżynierii tworzyw sztucznych, prowadzone równolegle z targami inżynierii mechanicznej w centrum wystawienniczym.

  FKT to targi skierowane dla inżynierów projektowych, inżynierów działów zaopatrzenia i decydentów z sektora obróbki tworzyw sztucznych. Region East Westphalia-Lippe stanowi ważne centrum tego przemysłu, obejmujące około 500 firm zatrudniających 17.000 pracowników i generujących roczną sprzedaż przekraczającą 3 miliardy euro. Trzeba do tego dodać wiele zakładów produkcyjnych wykorzystujących ogromną liczbę elementów z tworzyw sztucznych do produkcji takich podzespołów, jak uchwyty, przełączniki, elementy sterowania, urządzenia AGD i podzespoły dla motoryzacji.

  FKT – targi specjalistyczne dla sektora tworzyw sztucznych są sponsorowane przez sieć „Kun-ststoffe in OWL e.V.” To stowarzyszenie branżowe wyraża dużą satysfakcję z możliwości reprezentowania przemysłu tworzyw sztucznych z regionu East Westphalia-Lippe (OWL) na własnej platformie targowej.

  Stowarzyszenie „Kunststoffe in OWL e.V.” będzie reprezentowane na targach na własnym stoisku. Co więcej, wiele firm zostało już zarejestrowanych do udziału w FKT z własnymi stoiskami. Spośród nich warto wymienić znanych producentów i partnerów systemowych, takich jak PSG, Carl Zeiss, Simcon, Coffee, Reboplastik, Heitec, Renishaw, Günther Heißkanaltechnik i HiTeCH.

  Targi FKT będą stanowiły interesujące uzupełnienie targów FMB z punktu widzenia ich użytkowników. Christian Enßle, Show Manager targów FMB i FKT: „Większość odwiedzających targi FMB to inżynierowie projektowi, inżynierowie działów zaopatrzenia i kadra zarządzająca z firm produkcyjnych średniej wielkości. Wiele z tych firm zaopatruje się w komponenty z tworzyw sztucznych lub wykonuje je we własnych zakładach form wtryskowych. Objęcie zasięgiem rynku obróbki tworzyw sztucznych oraz zaoferowanie odwiedzającym i wystawcom możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych jest więc logiczną konsekwencją naszej działalności.”

  Dodatkową synergię między targami FMB i FKT zapewnia ich tematyka. Niektóre z reprezentowanych na targach obszarów zainteresowań ze strony inżynierii mechanicznej, takich jak robotyka, kontrola jakości czy usługi zorientowane na produkcję (począwszy od projektu koncepcyjnego poprzez symulację i testowanie, a skończywszy na logistyce) są również istotne dla firm zaangażowanych w inżynierię tworzyw sztucznych, co podkreśla możliwość odniesienia obopólnych korzyści przez oba sektory.