Nowe turbiny wiatrowe od GE Renewable Energy

  GE Energy wprowadza nowe modele turbin wiatrowych do rodziny urządzeń o mocy 2,5 megawata. Wszystkie nowe modele zostały zaprojektowane w celu zwiększenia rocznej produkcji energii (AEP) powyżej poziomu charakteryzującego istniejące turbiny z tego przedziału mocy.

   

  Nowe modele to:

  • GE 2.75-100 to model 2.5-100 o zmienionych parametrach, bez zmian w elementach mechanicznych i niewielkich zmianach w systemie elektrycznym. Model GE 2.75-100 będzie charakteryzował się wyższym współczynnikiem AEP w środowiskach IEC TC II*.
  • GE 2.75-103 to połączenie nowego modelu 2.75 z wirnikiem o średnicy 103 metrów, wykorzystującym łopaty GE o długości 50,2 metra wytwarzanej według opatentowanego wzoru, uwzględniające najnowsze osiągnięcia w dziedzinie aerodynamiki i charakteryzujące się zmniejszoną emisją hałasu oraz wyższą odpornością. Nowa turbina 2.75-103 jest zoptymalizowana do pracy w środowiskach IEC TC III.

  “Wprowadzone zmiany mają celu zwiększenie wartości dla klienta przy jednoczesnym zachowaniu sprawdzonych rozwiązań i niezawodności naszych istniejących turbin wiatrowych z rodziny urządzeń o mocy 2,5 megawata,” powiedział Vic Abate, Wiceprezes ds. Energii Odnawialnej, GE Power & Water. “Najnowsze modele wchodzące w skład naszej floty turbin wiatrowych zdecydowanie zwiększają możliwości oferowania rozwiązań dla szerszego zakresu warunków wiatrowych, pozwalają wytworzyć największą ilość energii w ciągu roku w swojej klasie, i wykorzystują rozwiązania sprawdzone w turbinie wiatrowej GE o mocy 1,5 MW, będącej najpopularniejszą turbiną wiatrową na świecie – zainstalowano ich już  14 000.”

  Turbiny wiatrowe GE z serii urządzeń o mocy 2,5 megawata są dostępne na całym świecie.  Turbiny wiatrowe GE z serii urządzeń o mocy 2,5 megawata będą wykorzystane w dwóch projektach należących do największych na świecie:  farmach wiatrowych Fanatele oraz Cogealac firmy CEZ Romania, będących największym projektem onshore w Europie, oraz w budowanej przez Caithness Energy farmie wiatrowej Sheperds Flats w stanie Oregon – największej farmie wiatrowej wybudowanej dotychczas w Stanach Zjednoczonych.