Nowy Country President Polska w Schneider Electric

    Firma Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią, poinformowała, że nowym Prezesem Zarządu Spółki w Polsce (Country President) został Jacek Łukaszewski, dotychczasowy „Vice President” Schneider Electric” Buildings Business” w Europie Wschodniej.

    Jacek Łukaszewski rozpoczął pracę w Firmie w  2002 roku i ma długoletnie doświadczenie w branży systemów zasilania, sterowania i zabezpieczeń w budynkach. Praktycznie zarządzał sprzedażą produktów i rozwiązań B2B zarówno przez sieć dystrybucji jak bezpośrednią sprzedażą usług i rozwiązań na rynkach inwestycyjnych. W Schneider Electric „Buildings Business” odpowiadał za region Europy Wschodniej, obejmujący ponad 20 krajów. W swojej nowej roli będzie odpowiedzialny za rozwój wszystkich biznesów Schneider Electric w Polsce ze szczególnym naciskiem na ich rentowny wzrost i rozwój zasobów ludzkich.

    Zdaję sobie sprawę, że jest to ogromne wyzwanie, ale jednocześnie szansa na konsekwentne budowanie pozycji Schneider Electric w naszym kraju. Jestem przekonany, że nasze zaangażowanie na rzecz rozwoju technologii i podnoszenia jakości rozwiązań i usług dla obecnych i przyszłych klientów oraz kompleksowa oferta w zakresie produktów pozwolą nam umocnić naszą pozycję na rynku. – podkreśla Jacek Łukaszewski.

    Jacek Łukaszewski jest absolwentem Politechniki Gdańskiej oraz programu MBA prowadzonego wspólnie przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois at Urbana-Champaign. Od 2002 roku pełnił stanowisko Prezesa Zarządu polskiego oddziału TAC. W 2003 r. firma TAC została przejęta przez Schneider Electric, a w roku 2009 stała się jednym z pięciu globalnych biznesów Schneider Electric „Buildings Business”.