Nowy dyrektor polskiego oddziału Lorien Engineering Solutions

  W związku z dynamicznym rozwojem na rynkach międzynarodowych, Lorien Engineering Solutions zatrudnia Dyrektora Zarządzającego w swoim oddziale we Wrocławiu.

  Przez dwa lata działalności w Polsce firma ugruntowała swoją pozycję na rynku prowadząc szereg znaczących projektów dla firm z branży chemicznej i konfekcyjnej. Wykorzystując ostatnie sukcesy firma nadal chce rozwijać swoją działalność w Europie Środkowej i Wschodniej.

  Łukasz Kolendowicz obejmie stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Lorien Engineering Polska. Poprzednio był zatrudniony w PM Group jako Dyrektor ds. Operacyjnych i był odpowiedzialny za  prawidłową realizację projektów. Łukasz Kolendowicz posiada międzynarodowe doświadczenie we współpracy z firmami irlandzkimi i francuskimi. Zdobywał je pracując przy projektowaniu i wdrażaniu wielobranżowych projektów inwestycyjnych w sektorach produkcyjnych, głównie spożywczym i farmaceutycznym zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Z wykształcenia jest inżynierem budowlanym z tytułem Magistra Zarządzania w Budownictwie.

  Steve Slater, dyrektor zarządzający Lorien Engineering Solutions, powiedział: – Marka Lorien ma dobrze ugruntowaną pozycję a nasz zespół doświadczonych inżynierów i kierowników projektów realizuje projekty i świadczy usługi konsultingowe w zakresie bezpieczeństwa i zgodności realizacji projektu z wymogami dyrektyw europejskich dla coraz większej liczby klientów w Polsce. Analizując dotychczasową strategie, zarząd uznał, że polski oddział zakończył fazę umacniania swojej pozycji na rynku i rozpoczął etap silnego wzrostu, zarówno w Polsce jak i regionach Centralnej i Wschodniej Europy. Stawiając na dalszy rozwój nasz zespół wzbogaciliśmy o Dyrektora Zarządzającego, posiadającego doświadczenie i wiedzę w zakresie naszej działalności, klientów, oraz modelu biznesowego.

  Lorien Engineering Polska specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu, specjalistycznym doradztwie technicznym i zarządzaniu inwestycjami dla branży chemicznej, farmaceutycznej. spożywczej, browarniczej, napojów, oraz zasobów odnawialnych, przestrzegając zasad bezpieczeństwa i zgodności z normami na poziomie międzynarodowym. Ponadto firma posiada również znaczne doświadczenie w zakresie doradztwa i udoskonalania umiejętności w dziedzinie zrównoważonej energii i zrównoważonego rozwoju rynku budowlanego.

  Prezes Lorien, Christopher Sawyer, komentuje: – Lorien Engineering jest firmą międzynarodową, współpracującą z największymi producentami w sektorze żywności, napojów, farmaceutycznym. Zarząd uważa, że  firma ma doskonałe perspektywy dla rozwoju działalności w Europie Środkowo-Wschodniej a zatrudnienie Pana Łukasza Kolendowicza jest traktowane jako kolejna inwestycja, która wesprze wykorzystanie naszego całego potencjału międzynarodowego. Tym samym dziękujemy Andrew Mieleniewskiemu, obecnemu Dyrektorowi Generalnemu w Polsce, za jego ciężką pracę, zaangażowanie i wkład włożony w przekształcanie naszej pierwotnej wizji oddziału w zorganizowaną siedzibę firmy  w Polsce.

  Andrew Mieleniewski powróci do pracy w oddziale firmy w Wielkiej Brytanii żeby zająć nowe stanowisko w grupie  Lorien Engineering jako Process Engineering & Utilities Manager.