Nowy inteligentny przenośnik palet firmy Interroll zapewnia wzrost wydajności w logistyce produkcji

To nie wydajność nowoczesnych maszyn produkcyjnych, ale ich system zaopatrzenia w materiały może dziś zapewnić największy potencjał wzrostu produktywności w przedsiębiorstwach przemysłowych. Wraz z nowym inteligentnym przenośnikiem palet SPM (Smart Pallet Mover), firma Interroll wprowadza na rynek nagrodzone rozwiązanie, które można zaadaptować jako elastyczny i modułowy system zarządzania paletami, mogący sprostać wielu wymogom w produkcji przemysłowej.

Korzyści dla klienta i użytkownika, wynikające z zastosowania inteligentnego przenośnika palet, są imponujące: ci, którzy go używają, mogą teraz zautomatyzować procesy robocze przed produkcją maszyny, aby uniknąć czynności ręcznych w obszarach krytycznych dla bezpieczeństwa. Mogą oni również zarządzać przepływem pracy poprzez buforowanie, sortowanie, sekwencjonowanie i przeprowadzanie palet we właściwym czasie, aby ograniczyć czasy przestoju maszyny i optymalizować zwrot z inwestycji (ROI) w komórki produkcyjne. Eliminuje to nie tylko kosztowne przerwy w produkcji związane z transportem materiałów do maszyn, ale też ogranicza ryzyko wypadków podczas pracy. Zwiększenie produktywności w porównaniu z obsługą ręczną może tu wynieść nawet 30 procent.

Idealne uzupełnienie systemów transportu bez kierowcy

Smart Pallet Mover służy do zarządzania i automatyzacji transportu palet w pobliżu maszyn produkcyjnych oraz do związanych z produkcją procesów kompletacji i sekwencjonowania, mogących być również wykorzystywanych w środowiskach Industry 4.0. SPM jest przeznaczony do transportu, sortowania i buforowania skrzynek lub palet o wadze do 1000 kilogramów. Stanowi mobilny i autonomicznie działający system przepływu materiałów. Może być używany na przykład jako uzupełnienie lub substytut wózków widłowych i pojazdów sterowanych automatycznie (AGV).

Smart Pallet Mover składa się z różnych modułów. Najważniejszym z nich jest jednostka mobilna (SM1000 Mover), pracująca pod nienapędzanymi sekcjami przenośnika i przesuwająca leżące na nich palety. Wagon transferowy (SM2000 Transfer Car), poruszający się po szynie, może transportować palety między równoległymi sekcjami przenośnika.

Dzięki temu platformowemu rozwiązaniu, które nie ma sobie równych na rynku światowym, zapewniamy naszym klientom i użytkownikom ogromny potencjał produktywności oferowany przez automatyzację zarządzania paletami w produkcji. Przyjazne dla użytkownika narzędzie online 3D SPM Layout Configurator & Pallet Flow Simulator umożliwia szybką i łatwą konfigurację systemu, a także symulację planowanej pracy na komputerze,” wyjaśnia Jens Strüwing, wiceprezes wykonawczy oddziału Products & Technology w firmie Interroll.

Elastyczność tego innowacyjnego rozwiązania, wykorzystanie sprawdzonych technologii oraz bardzo krótki czas zwrotu z inwestycji sprawiają, że użytkownicy mogą znacznie wzmocnić swoją konkurencyjność. Podobnie, jak w przypadku wszystkich produktów firmy Interroll, Smart Pallet Mover jest niezwykle łatwy w instalacji, obsłudze i konserwacji. Dzięki temu modułowe rozwiązanie typu plug-and-play można uruchomić bez długich przerw w produkcji, nawet podczas projektów modernizacyjnych. Funkcje sieciowe, oparte na globalnych standardach danych, takich jak REST API i JSON, zapewniają maksymalną kompatybilność i łatwość użytkowania. W razie potrzeby moduły przenośników można bardzo łatwo przekonfigurować, a wsporniki o regulowanej wysokości umożliwiają instalację systemu nawet na nierównej podłodze.

Zdobywca nagrody Red Dot oraz nominowany do nagrody IFOY w kategorii „Best of Logistics”

Przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek, nowe rozwiązanie zdobyło już dwie międzynarodowe nagrody. Na przykład, the Smart Pallet Mover zdobył nagrodę Red Dot Award w konkursie Product Design 2021 za wyjątkową jakość projektu i stopień wprowadzonych innowacji. Jednocześnie, w marcu 2021 roku został wybrany przez niezależnych ekspertów do finału konkursu „International Intralogistics and Forklift Truck of the Year Award (IFOY AWARD)” z dziedziny intralogistyki.

Wprowadzając na rynek nowy produkt, firma Interroll wzięła pod uwagę fakt, że kierownicy produkcji coraz bardziej koncentrują się na transporcie materiałów, co pokazuje na przykład badanie „Logistyka produkcji w przedsiębiorstwach średniej wielkości” opublikowane przez Interroll w zeszłym roku: średni stopień automatyzacji wewnętrznego transportu materiałów w badanych firmach wyniósł zaledwie 53 proc. Prawie co dziesiąta firma (9%) miała stopień automatyzacji poniżej 25%.

Film prezentujący nowe rozwiązanie jest dostępny pod adresem:

 


Interroll