Nowy kontrakt ELWO na prace na urządzeniach odpylania

    Pszczyński generalny wykonawca urządzeń do odpylania ELWO S.A. pozyskał w ostatnich dniach kontrakt w Elektrociepłowni Zduńska Wola. Umowa obejmuje opracowanie projektu oraz wykonanie modernizacji pod klucz układu odpylania spalin z zastosowaniem trzech nowych elektrofiltrów na kotłach OR32/80 K1, K2 i K3.

    W ramach prac ELWO S.A. zdemontuje istniejące cyklony oraz zaprojektuje, dostarczy i uruchomi sygnowane swoją nazwą elektrofiltry, które zapewnią poziom emisji pyłu w spalinach do poziomu poniżej 25 mg/m szesc. Termin zakończenia zadania, oszacowanego na ok. 10 mln zł, przewidziany jest na początek czwartego kwartału 2014 r.

    Jest to ważny kontrakt dla Spółki ponieważ wpasowuje się w strategię rozwoju ELWO, która zakłada odbudowę marki na rynku urządzeń do oczyszczania spalin. Pszczyńskie przedsiębiorstwo, jako prywatna spółka, od kwietnia 2011 r. kontynuuje działalność upadłej Fabryki Elektrofiltrów ELWO S.A. realizując kolejne projekty zapewniające Klientom dostosowanie poziomu emisji pyłu ze źródeł spalania do wymogów unijnych m.in. zakończone na przełomie roku modernizacje elektrofiltrów dla spalarni śmieci Renova w Szwecji czy też Elektrociepłowni Kielce, Dolna Odra i Gdańsk.