Nowy oddział Rockwell Automation

  Rockwell Automation, producent systemów automatyki przemysłowej i wymiany informacji, otworzył w Katowicach nową placówkę wielofunkcyjną. Jej zadaniem będzie wspomaganie rozwoju działalności firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu najbliższych 3 lat w nowym ośrodku powstanie blisko 350 miejsc pracy.

  Sławomir Szpak, dyrektor generalny polskiego oddziału Rockwell Automation 

  Budowa ośrodka, którego powierzchnia wyniesie 12 tys. m2, rozpoczęła się we wrześniu 2006 r. Firma zdecydowała się na inwestycję w Katowicach ze względu na dużą liczbę w tym regionie wykwalifikowanych pracowników. Placówka będzie pełnić funkcje zakładu produkcyjnego, centrum badawczo-rozwojowego specjalizującego się w tworzeniu oprogramowania oraz wspólnej jednostki administracyjnej.

  Rockwell Automation prowadzi rozmowy z miejscowymi uczelniami dotyczące tworzenia programów kształcenia. Trwa rekrutacja specjalistów do działów produkcji, oprogramowania i administracji.

  – Cieszymy się, że inwestycja w Katowicach osiągnęła ten etap – powiedział Sławomir Szpak, dyrektor generalny polskiego oddziału Rockwell Automation. – Katowice mają znakomite położenie geograficzne, a ponadto zapewniają dostęp do wykwalifikowanych kadr, co pozwoli nam na realizację założeń dotyczących rozwoju działalności Rockwell Automation w Europie Środkowo-Wschodniej. Istotny wpływ na podjętą przez nas decyzję o lokalizacji ośrodka miało także wsparcie udzielone przez władze miasta i Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Liczymy na wieloletnią, obopólnie korzystną współpracę.

  Rockwell Automation od 1998 r. prowadzi biuro handlowe w Warszawie. Ogółem zatrudnia w Polsce 188 pracowników. Główna siedziba firmy mieści się w Milwaukee w stanie Wisconsin (USA), a 19 tys. pracowników obsługuje klientów w ponad 80 krajach.

  www.rockwellautomation.pl