Nowy prezes i dyrektor Generalny GE Energy na Europę Środkowo-Wschodnią, Rosję i WNP

  Cristiano Tortelli został powołany na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego GE dla Europy Środkowo-Wschodniej, Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw

  Tortelli, który wnosi ze sobą bogate doświadczenie zdobyte na globalnym rynku energetycznym, przejmie odpowiedzialność za wzrost oraz rozwój GE Energy w tych regionach. Siedziba Cristiano Tortelli będzie w Moskwie.

  – Jestem dumny z możliwości poprowadzenia GE Energy w Europie Środkowo-Wschodniej, Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw – powiedział Tortelli. – O naszej reputacji w tych regionach decydują dwa istotne elementy: siła naszych technologii – dzięki którym pomagamy naszym klientom działać w sposób czystszy, bardziej racjonalny i efektywny – a także umiejętności naszych pracowników. Z niecierpliwością czekam na początek swojej współpracy z całym zespołem, wspólny rozwój i doskonalenie.

  O Cristiano Tortellim

  Zanim został Prezesem GE Energy dla obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw pełnił funkcję dyrektora generalnego ds. światowej sprzedaży turbozespołów (Turbomachinery) GE Oil & Gas z siedzibą we Florencji.

  Do GE Oil & Gas dołączył w 2000 r. obejmując odpowiedzialność za obszar Afryki i Bliskiego Wschodu. Przez ostatnie 10 lat Tortelli pełnił w GE Oli & Gas coraz bardziej odpowiedzialne funkcje, w tym głównego dyrektora operacyjnego w Afryce Zachodniej z siedzibą w Luandzie (Angola); menedżera regionalnego na Bliskim Wschodzie z siedzibą w Abu Dhabi oraz kierownika operacji w Katarze, z siedzibą w Doha.

  Zanim dołączył do GE, pracował dla Carlo Gavazzi Impianti, przedsiębiorstwa budowlanego prowadzącego działalność głównie na Bliskim Wschodzie, a także dla ENI AGIP jako inżynier systemów w Nigerii, Kongu i we Włoszech.

  Karierę rozpoczął jako inżynier AKPIA w europejskim centrum spółki Grace Cryvac w Mediolanie po zdobyciu dyplomu inżyniera elektroniki na Uniwersytecie we Florencji.